Arsuz ilçesi Karaağaç Mahallesi Klas Düğün Salonu’nda düzenlenen konferans düzenlendi.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha,CHP Hatay Milletvekili Aday Adayları Dr. Riyat Kırmızıoğlu, Dr. Ender Çolakoğlu, Av. Hakan Mazman, Mali Müşavir Ali Mutlu, çok sayıda kanaat önderi ve vatandaşların katıldığı konferans büyük beğeni topladı.

AKAD Başkanı Nihat Yenmiş, dernek olarak faaliyetlerine hız verdiklerini ve Aleviliğin doğru anlaşılması için yaptıkları çalışmalarının 2015 yılında artarak devam edeceğini söyledi. Aleviliği ve Alevileri karalamaya yönelik bir takım çalışmalar yapıldığının farkında olduklarını belirten Nihat Yenmiş, Aleviliğin gelecek nesillere doğru aktarılması için gerekli tüm çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da yaptığı konuşmada, AKAD’ın bölge halkına ve Alevi toplumuna çok önemli hizmetlerinin olduğunu belirtirken, başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

Alevi İnanç Önderi Şeyh Hüseyin Şanlı da konferansta, İslam dininin ilk çıkış noktasını anlatırken, günümüzde doğru olarak bilinen ama gerçekte doğru olmayan bir çok bilgiyi de halkla paylaştı.

Şayh Hüseyin Şanlı’nın birbirinden önemli konulara değindiği “İslamda Nevruz ve Alevilik” konulu konferans büyük ilgi gördü.

Screenshot_1 Screenshot_2 Screenshot_3 Screenshot_4

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here