Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü birbirinden renkli etkinliklerle kutlanıyor.
Önceki gün Gazi İlkokulu tarafından Dörtyol Belediyesinin katkılarıyla hazırlanan “Geçmişten Günümüze Dörtyol” konulu serginin açılışının ardından dün de 9 Ocak Kurtuluş Koşusu tertiplendi.

2
Kutlamalar bugün saat 09;00’da Atatürk Anıt alanına çelenk sunulması ile devam edecek. Saat 14;00’da Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları “Dede Korkut Kitabı” oyunu Dörtyol Halk Eğitim Merkezi salonunda sahneleyecek. Nursan Merkez Camide saat 16;00’ da şehitlerimiz için mevlüt okutulacak.

Kutlamaların son etkinliği ise saat 19;30’da yine Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleştirilecek. Dörtyol Belediye Musiki Cemiyeti Türk Halk Müziğinin seçkin eserlerinden oluşan nefis bir konser verecek.

Dörtyol Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Dörtyol Belediyesinin ortaklaşa tertipledikleri “Kurtuluş Koşusu” ise dün sabah saat 10:00’da Onbaşı Kavşağından başlayarak 19 Aralık Kapalı Spor Salonu önünde tamamlandı.

4 ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışmalara ilçe genelindeki orta ve lise öğrencilerinden toplamda 96 sporcu katıldı. Dörtyol Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Selçuk Kayhan ve Dörtyol Belediye Kültür Hizmetleri Müdürü Uğur Turcan yarışma boyunca sporcuların her türlü sorunuyla yakından ilgilendi.

Yıldız Kızlar 1500 Metre

1. Melike Nur Talay Yeşilköy 19 Aralık Orta Okulu
2. Büşra Şimşek Yeniyurt Orta Okulu
3. Aybüke Toksoy Kuzuculu Orta Okulu

Yıldız Erkekler 2000 Metre

1. Tunahan Demirel Kuzuculu Orta Okulu
2. Çağrı Avan Kuzuculu Orta Okulu
3. Murat Ulaş Kuzuculu Orta Okulu

Genç Kızlar 2000 Metre

1. Hatice Nur Kurtar Süleyman Demirel Anadolu Lisesi
2. E. İlkcan Kurt Süleyman Demirel Anadolu Lisesi
3. Funda Evin Dörtyol Meslek ve Teknik A. Lisesi

Genç Erkekler 3000 Metre

1. Mehmet İncili Dörtyol Meslek ve Teknik A. Lisesi
2. Faruk Dindar Özel Tufan Anadolu Lisesi
3. Ö. Faruk Özer Dörtyol Meslek ve Teknik A. Lisesi

Dereceye giren öğrencilere ödülleri bu gün 9 Ocak Kurtuluş Günü kutlamaları çerçevesinde yapılacak olan törenlerde takdim edilecek.

gk 014 gk 011 5 3 2

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven + ten =