Yıldırımtepe Mahallesi’nin yeni köprüsü son aşamada

IMG_1418

İskenderun Belediyesi tarafından, tepeler mevkisinde bulunan mahalleleri şehir merkezine bağlayacak olan ve yıllardır tepeler mevkiinde oturan mahalle sakinlerinin uzun zamandır beklediği köprünün yapımına devam ediliyor.

Yıldırımtepe mahallesinin ortasından geçen derenin üzerine inşa edilen köprünün çalışmaları aralıksız sürüyor.

Belediye Başkanı Seyfi Dingil de, köprü çalışmasını yerinde inceledi.

İncelemesinde, vatandaşlarla ayak üstü sohbet eden Başkan Seyfi Dingil, köprüyle halkın güvenli ulaşımının sağlanacak olmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Köprü yapımından dolayı memnuniyetlerini ifade eden mahalle sakinleri, Başkan Seyfi Dingil’e teşekkür etti.

Özellikle Yıldırımtepe, Gültepe, Esentepe, Buluttepe Mahalleleri civarında ikamet eden vatandaşların şehir merkezine ulaşımındaki araç geçişlerinde büyük sıkıntı ve kazaların yaşandığı köprünün yapımı vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yaptığı açıklamada, “Bu noktada trafik kazalarının sıkça olması ve öğrencilerin bu noktadan yaya şekilde gelip geçmeleri sonucunda oluşan kaza tehlikeleri köprünün yapımıyla son bulacak. Köprü yapımı tamamlanınca güzel bir görünüme kavuşacak. Yoğun araç trafiği rahatlayacak. Özellikle söz konusu mahallelerde ikamet eden vatandaşlarımızın geçiş yolu sıkıntısı sona erecektir” dedi.

Köprünün kısa zamanda tamamlanacağını açıklayan Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Kısa zamanda tamamlayıp hizmete sunacağımız köprüyle birlikte hemşehrilerimiz ulaşımlarını daha rahat, daha güvenli sağlayabileceklerdir. Halkımız hizmetin en güzeline layıktır” şeklinde konuştu.

İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yapımı devam eden betonarme köprüyle birlikte yol düzenlemesi de gerçekleştirilecek.

IMG_1470 IMG_1441 IMG_1435 IMG_1431. IMG_1418

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here