Yardımeli Derneği’nden Gazze ve Suriyelilere Yardım

images (1)

Yardımeli Derneği’nin Gazze ve Suriyelilere yönelik insani yardımı sürüyor.

Derneğin il temsilcisi Eyüp Yıkılmaz, Gazze’ye yönelik saldırılarda mağdur olanlara imkanları ölçüsünde destek vermeye çalıştıklarını söyledi.

Derneklerinin Gazze’de 3 bin kardeş ailesi olduğunu kaydeden Yıkılmaz, “Hatay Yardımeli Şubesi aracılığıyla Gazze’ye 10 bin gıda kolisi gönderildi. Kardeş Gazzeli ailelerimize giyim ve nakdi yardımlarımız aylık olarak devam etmektedir. Yine Gazze için tıbbi malzeme ve diğer insani yardım çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Gazzeli ailelerinin yıkılan evlerini yeniden onarmak için de çalışma başlattıklarını belirten Yıkılmaz, ilk etapta 3 bin kardeş ailenin zarar gören evlerini onaracaklarını kaydetti.

Derneklerinin, Türkiye’ye sığınan ve sınır ötesindeki Suriyelilere de yardımların sürdüğünü belirten Yıkılmaz, 17 sivil toplum kuruşunun ortak çalışmasıyla 1 tır ekmeklik unun Suriye’ye gönderildiğini anlattı.

Reyhanlı, Antakya ve İskenderun olmak üzere bin Suriyeli kimsesiz çocuğa kıyafet dağıttıklarını aktaran Yıkılmaz, “Son bir ayda ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Hatay’ın ilçelerinde yaşamlarını süren ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere 5 bin gıda kolisi, 37 ton un dağıtıldı. Suriyeli sığınmacı çocuklar için faaliyet gösteren okullarda görev yapan gönüllü Suriyeli öğretmenlerimize ‘Kardeş Aile’ kampanyası kapsamında aylık para yardımı yapıldı” diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here