Hatay Valisi Lekesiz, Suriyelilerle iftar yaptı

vali suriye iftar1
Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Hatay’ın Altınözü ilçesindeki eski Tekel binası konaklama tesislerinde kalan Suriyelilerle iftar yaptı. İftar öncesi konaklama tesisini gezerek Suriyeli aileler ve çocuklarla sohbet eden Lekesiz, yeni doğan iki bebeğe altın taktı.
Daha sonra Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş ve Suriyeliler ile iftar sofrasına oturan Lekesiz, konaklama tesisinde kalan Suriyelilerle ramazan vesilesiyle iftar yapmak için bir araya geldiklerini söyledi.
İftar yemeğinin ardından Suriyelilerle toplantı yapan Vali Lekesiz, “Ramazan ayınızı tebrik etmek, iftar coşkusunu sizlerle paylaşmak ve varsa taleplerinizi dinlemek için buradayız. Umuyorum ve temenni ediyorum ki bir an evvel uluslararası güçler de devreye girer, ortak bir çözüm üretirler ve memleketinizde akan kan en kısa sürede durur, sizler de evlerinize, sevdiklerinize, yuvalarınıza dönersiniz” dedi.
İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu da iftar duası yaptı. Programa İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Hasan Koçyiğit, İl Sağlık Müdürü Sebahattin Yılmaz, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Halil Yücelen de katıldı.
vali suriye iftar2

vali suriye iftar3

vali suriye iftar4

vali suriye iftar5

Önceki İçerikSanayi esnafının şalteri atıyor
Sonraki İçerikÖdüllü futbol turnuvasında sona yaklaşılıyor