‘Her türlü övgünün üzerindesiniz’

kaymakam sehit1
İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, Şehit ve Gazileri temsil etmek üzere kentte faaliyette bulunan dernek yöneticileri ve temsilcileri ile bir araya gelerek, herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığı yönünde bilgi aldı.
Kaymakamlık toplantı salonunda İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit başkanlığında yapılan toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kamil Türkdönmez, Sahil Güvenlik Komutanı SG Kıdemli Binbaşı Özden O.Dürüst, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdür Vekili Yılmaz Balaman, İskenderun Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Mehmet Uçucu, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komiser Yardımcısı Murat Kütük, Şoförler ve Otomobilciler Odası Temsilcisi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilcisi Neşet Alkan ile yönetim kurulu üyeleri, İskenderun Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fevzi Mercanoğlu ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Kaymakam Özyiğit; Vatanımız, bayrağımız, huzur ve güvenliğimiz için mücadele eden, canından ve kanından feda eden şehit ve gazilerimizin çok değerli olduğunu, şehit ve gazilerimizin kahramanlıkları ve vatanperverliklerinin her türlü övgünün üzerinde olduğunu dile getirdi.

ÖZLÜK HAKLARI
Görsel sunum eşliğinde bilgilendirme yapılan toplantıda, şehit aileleri ile gazi ve ailelerinin özlük haklarının işleyişi hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.
12 Temmuz 2013 tarihinde 4736 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikle getirilen şehit yakınları, gaziler, gazi yakınları, vazife malülleri, engelliler ile devlet sporcusu unvanı verilen kişilere ücretsiz seyahat uygulaması hususuna da değinen Kaymakam Özyiğit, bu uygulamanın ilçemizde hayata geçirilmesi için gereken hassasiyetin gösterilmesi gerektiğinin altını çizerek, konu ile ilgili kurumların hazırlıklarını tamamlaması için gereken talimatı verdi.
Kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı çok memnun olduklarını ifade eden şehit ve gazi dernek yöneticileri ile temsilcileri, sorunların çözümü noktasında gösterdiği gayretten ötürü İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit’e teşekkür ettiler.
Son değerlendirmelerin yapılmasının ardından, toplantıyı sonlandıran Kaymakam H.Hasan Özyiğit, katılımcılara teşekkür etti.

Önceki İçerikPayas’ta 800 litre gümrük kaçağı mazot ele geçirildi
Sonraki İçerikAsfaltlama çalışmaları sürüyor