TKB’den Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’a önemli görev

bekir altann
Tarihi Kentler Birliği (TKB) 2014 yılı 1. Olağan Toplantısı, Pendik TheGreen Park Hotel’de gerçekleştirildi. Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın başkan seçildiği, Tarihi Kentler Birliği’nin 2 kişilik Asil Kâtip Üyeliği listesine girmeyi başardı.
Meslektaşlarından büyük destek alarak Asil Kâtip Üyeliğine seçilmeyi başaran Başkan Altan’ı, diğer belediye başkanları tebrik etti. Başkan Altan, TKB Asil Kâtip Üyeliğine seçilmesinin Payas için çok önemli ve güzel bir olay olduğunu söyledi.
Olağan toplantıda Birlik Başkanı, Meclis Başkanlık Divan Üyeleri, Asil Kâtip Üyeleri, Birlik Encümen Üyeleri, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri seçimi kapalı oy sistemiyle yapıldı. 310 belediye başkanının oy kullandığı seçimde 13 oy boş çıkarken, Samsun Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz 297 oy ile Birlik Başkanı seçildi. TKB Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen programda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin çok dikkatli olması gerektiğine vurgu yaparak, “Önünü görmediğimiz, hedefini doğru koymadığımız zaman etrafınızdakilerin sizin üzerinizdeki düşüncelerinde farklı çıkar noktaları oluşabilir. Türkiye çok dikkatli olmalıdır. 15. Yıla doğru bir hedef koyduk ve o hedefin önünde geçtik. Üreten kimdir, sizsinizdir. Üreten STK’lardır” dedi.
Toplantıda bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, başkan seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “2000’den bu yana geçen 13 yıldan sonra yeni bir dönemini birlikte başlatıyoruz. Beni bu göreve uygun gördüğünüz için teşekkür ediyorum. Kurulduğu günden bu yana Tarihi Kentler Birliğinde oluşan bilgi ve birikimi en iyi bir şekilde kullanacağız. 4. kez Samsun’da başkanlık görevini sürdürmekteyim. Türkiye’de çok sayıda yerel yönetim birlikleri var. Bunların içinde bizim ülkemize son 10 yıl içinde kalıcı değerler, eserler bırakan kurumların başında TKB’nin olduğunu bütün Türk halkı vakıf ve bunu takdir ediyor. Türkiye’nin gündeminde çok fazla tarih, kültür, sanat gibi konular yok gibi gözüküyordu. Bilinç ve kültürümüzün gelişimi 1980’li yıllarda ülkemizin dışa açılmasıyla oluştu” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here