Kaymakam Özyiğit; ‘Önceliğimiz, halkımızın huzur ve güvenliğidir’

deniz turizm1
İskenderun Deniz Turizm ve Sportif Turizm Kurulu, Kaymakam H. Hasan Özyiğit başkanlığında toplandı. Sualtı ve su üstü faaliyet araçlarına ilişkin taleplerin değerlendirildiği toplantıda, Günübirlik Deniz Turizmi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantı esnasında; Hatay İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ümmühan Eryurt, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Kıdemli Binbaşı Özden O. Dürüst, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ali Arıkoğlu, İlçe Turizm Danışma Bürosu Yetkilisi Özgür Durmaz, Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı Görevlisi Astsubay Kıdemli Başçavuş Murat Demirbaş, Liman Başkanlığı Temsilcisi Özkan Alkaç hazır bulundu.
deniz turizm
İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit yaptığı konuşmada; Sualtı ve su üstü faaliyet araçlarına ilişkin talepler ile Günübirlik Deniz Turizmi konusunda meydana gelen gelişmeleri değerlendirmek, ayrıca bu faaliyetlerin vatandaşlarımıza yansıyan olumlu ya da olumsuz etkilerini değerlendirmek üzere bir araya gelindiğini ifade etti.
Kurulun amacı hakkında da bilgi paylaşımında bulunan Kaymakam Özyiğit, çeşitli spor disiplinlerinin turizm faaliyeti olarak uygulanması sırasında, turizm amaçlı sportif faaliyette bulunacak turizm işletmelerinde aranacak nitelikleri belirlemek, faaliyetin güvenli biçimde sürdürülmesi için gerekli önlemleri almak, denetlemek ve turizmin çeşitlendirilmesini sağlamak üzere kurulun çalışmalarına devam ettiğini belirtti.
Kaymakam Özyiğit; vatandaşların ve işletmecilerin deniz turizmi ile ilgili faaliyetlerini emniyetli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi, halkımızın huzur ve güvenliğini tehlikeye sokacak unsurların ortadan kaldırılması amacıyla yasaların verdiği yetkilerin uygulanacağını ve bu konuda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak, ALO 158 Sahil Güvenlik İhbar Hattı’nın aktif olduğu ve denizde tehlike yaşanması, denizi kirleten her türlü davranış, yasa dışı su ürünleri avcılığı ve dalış gibi şikâyetlerin bu ihbar hattına bildirilebileceğini dile getirdi.
Yapılan değerlendirmelerin ardından, katılımcılara teşekkür eden Kaymakam H.Hasan Özyiğit, Deniz Turizm ve Sportif Turizm Kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diledi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here