Kaymakam H. Hasan Özyiğit; ‘Annelerimiz karşılıksız sevgi ve sonsuz özverinin sembolüdür’

kaymakam anne
İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, ‘Dünya Anneler Günü’ nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, annelik duygusunun önemine ve hassasiyetine değindi. Kaymakam Özyiğit, “Dünyanın en güzel, en temiz ve masum duygusu hiç şüphesiz ki anneliktir” dedi ve ekledi; “Annelerimiz yaşamlarını çocuklarına adarken, ortaya koyduğu karşılıksız sevgi, özveri ve hoşgörü hayatımız boyunca benimsememiz ve gelecek kuşaklara da öğretmemiz gereken özel değerlerdir.”
Açıklama şöyle;
“Her türlü sorunumuzda sığındığımız, fikirlerini aldığımız, desteklerini gördüğümüz annelerimize, hak ettikleri sınırsız sevgi ve ilgiyi sunmak, gurur duyacakları fikir ve davranışları sergilemek onlara vereceğimiz en güzel ve kalıcı hediye olacaktır.
Gözlerimizi dünyaya açtığımız andan itibaren bizlere doğruluk ve güzelliklerden yana yol gösteren annelerimizi sadece bu özel günde değil, hayatımızın her anında hatırlamalı, onlara hak ettikleri değeri göstermeliyiz. Hayatımız boyunca yanı başımızda istediğimiz, güven ve desteğini aradığımız, yanında huzur bulduğumuz, sevgisini ve hoşgörüsünü hiçbir şeye değişmeyeceğimiz annelerimizin bizlere verdiği yüce değerleri, bizler de çocuklarımıza aktarabilmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; Fedakârlık ve sabır timsali, karşılıksız sevgi ve sonsuz özverinin sembolü, değeri hiçbir zenginlikle ölçülemeyen ve yeri hiçbir zaman doldurulamayan annelerimizden hayatta olmayanlara rahmet dileklerimi, yaşayan annelerimize ise içten sevgi ve saygılarımı sunuyor, bütün Annelerin ‘Anneler Günü’nü içten dileklerimle kutluyorum.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here