İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; ‘Feyezan Kanalı Projesi Türkiye’de örnek olacak!’

feyazan seyfi1
Yıllardır İskenderunluların kokusundan ve kirliliğinden dolayı mustarip olduğu feyezan kanalının ıslahı ile ilgili çalışmalar başlıyor. Göreve geldiği ilk günden bugüne her zaman sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket edeceklerini her defasında kamuoyuna aktaran İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil feyezan kanalının tamamen ıslahı için yoğun bir gayret gösteriyor. İskenderun’a gelen Devlet Su İşleri yetkileri ile Belediye Başkanı Seyfi Dingil, feyezan kanalını sahil kısmından Aşkarbeyli mıntıkasına kadar gezerek kanalın son durumu, ıslahı, temizlenmesi ve estetik açıdan güzel bir görünüme kavuşması fikir alışverişinde bulundular.

‘KANAL GÜZEL BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK’
DSİ Yetkilisi Celal Dağ, Feyezan kanalının ıslahı için İskenderun’a geldiklerini belirterek, “Bizler her zaman 3E (estetik, ekonomik, emniyet) formülü ile çalışmaya gayret ederiz. Burada ilk önce kanalın içeri bölümünde taşkın ve kirliği önleyici çalışmalar yapılacak. Dış kısmını ise Belediye ile birlikte ortak akıl ile güzelleştireceğiz. Burada uygulanacak proje Türkiye’de örnek gösterilen projeler arasında yer alacak. Bu kötü görünümden İskenderun’u elbirliği ile kurtaracağız. Proje ve ihalenin ardından çalışmalar hemen başlayacak” dedi.

‘TÜRKİYE’DE ÖRNEK GÖSTERİLECEK’
Başkan Seyfi Dingil ise feyezan kanalı sorunun kentin 40 yıllık bir kanayan yarası olduğunu belirterek,” Seçim zamanında feyezan kanalı ile halkımıza söz vermiştik. Bu ilk adım. Burası Türkiye’de herkesin örnek göstereceği bir yer olacak. Kanalın ıslahı bittikten sonra çevre düzenlemesini belediye olarak biz yapacağız. Kanalın çevresinde özel yürüyüş parkurları, gezi alanları, bisiklet yolları ve kafeteryalar ile halkımızın nefes alacağı alanlar, kanalın başlangıcında bağlama denilen bölgede yapay göl ve mesire yerleri yapacağız” şeklinde konuştu.

‘KANAL KENTE YENİ BİR HAVA KAZANDIRACAK’
Çalışmanın kent için çok önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Belediye olarak şehrimizin kangren olan sorunlarını çözmeye öncelik vereceğiz. Vatandaşlarımız da çalışmalarla sağlık, koku ve sivrisinek yönünden rahata kavuşacak. Ve böylece kentte yeni bir sosyal alan kazandırılmış olacak. Kente yeni bir hava kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here