CHP İlçe Başkanı Süleyman Uyar, ‘Çocuklar yaşam sevincimiz ve umudumuzdur’

chp uyar
CHP İskenderun İlçe Başkanı Dr. Süleyman Uyar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 94. yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz” dedi. Uyar açıklamasında, “Türk Ulusu, 1. Dünya Savaşı’nın ardından yurdunun parçalanmak istenmesi üzerine, Yüce Atatürk önderliğinde tarihinin en büyük savaşlarından birini vermiştir” ifadelerine yer verdi.
Açıklama şöyle;
“Tutsaklığı kabullenmeyen, Ulusu’nun onurunu ve özgürlüğünü korumak için harekete geçen Atatürk’ün Anadolu’da yaktığı bağımsızlık ışığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla tüm yurdu aydınlatmıştır. Meclis’in açılışının kurtuluş sürecindeki yeri ve önemi büyüktür. Böylelikle Kurtuluş Savaşı’nın hazırlık aşamasında benimsenen ilkeler, Ulusumuzun özgür iradesiyle birbiri ardına yaşama geçirilmiştir. Ulusumuzun seçtiği temsilcilerin katılımıyla, olağanüstü koşullar altında toplanan Büyük Millet Meclisi, önemli sorumluluklar üstlenmiş, tarihsel görevleri yerine getirmiştir.
23 Nisan 1920, bu yönüyle Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunu simgeleyen, tarihimizin anlamlı bir dönemecidir. Türkiye, Cumhuriyet’in ilanıyla birlikte karanlığa, cahilliğe, bağnazlığa ve geri kalmışlığa karşı büyük bir savaş başlatmıştır. Ulusal egemenlik ve tam bağımsızlık Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı’nın hazırlık aşamasında, Cumhuriyet’in kuruluşunda ve Türk Devrimi’nin gerçekleştirilmesinde büyük önem verdiği ilkelerdir. Çocuklar geleceğimiz, güvencemiz, yaşam sevincimiz ve umudumuzdur. Yarınlara güvenle bakabilmek, çocukların sağlıklı, sorumluluk ve özgüven sahibi, eğitimli ve mutlu bireyler olarak yetiştirilmelerine bağlıdır.
Sevgili Çocuklar; Yüce Atatürk’ün 23 Nisan’ı bayram olarak armağan etmesi, sizlere sevgisinin, güveninin ve inancının bir göstergesidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramıdır.
Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, O’nun yolundan giden, kendine yeten, güvenen ve üreten Cumhuriyet çocukları olarak ülkemizi daha da ileriye götüreceksiniz. Sizleri çok seviyor, sizlere güveniyoruz.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm çocuklarımıza ve Hatay halkına esenlikler diliyorum.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here