itso saglik
Hatay Sağlık Merkezi ve Toplum Sağlık Merkezi yöneticileri, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundular.
Halk Sağlığı Merkezi Müdür yardımcısı Yemliha Coşkun, İskenderun Toplum Sağlığı Sorumlu Hekimi Dr.Volkan Yeter, İlçe Sağlık Müdürü Yusuf Saydam, Toplum Sağlığı Merkezi görevlisi Dr.Neriman Örnek, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ile görüştüler.
Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette, toplum sağlığı ve İskenderun’un çevresel sorunları ele alındı. Ziyarette sağlık konusunda yapmak istedikleri projeler hakkında bilgiler de veren Halk Sağlığı Müdür yardımcısı Yemliha Coşkun, “İskenderun halkına sağlık konusunda daha iyi hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu bakımdan gezici bir araca ihtiyacımız var. Bunun yanı sıra İnsanların vücut kan değerini ve yağ oranını ölçmeye yarayan cihazlara da ihtiyacımız var. Bu cihazlar ve temin edilebilecek bir gezici araç ile birlikte şehrin tüm mahallelerinde evlerinde yerinde sağlık hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Bu konuda da İTSO’dan ve hayırsever iş adamlarımızdan da destek bekliyoruz. İnsan sağlığı çok önemli” dedi.
itso saglik1
‘PROJEYE DESTEK ÇIKMAK İSTERİZ’
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, projenin çok önemli olduğunu, İTSO olarak her zaman insan sağlığına büyük önem verdiklerini belirterek, “Bizler de bu konuda elimizi taşın altına koymak isteriz. İskenderun halkının sağlığı için kullanılacak bu gezici aracın temini noktasında gerek yönetimimiz gerekse iş adamlarımız ile görüşerek bu projeye destek olmak lazım” şeklinde konuştu. Hatay Sağlık Merkezi ve Toplum sağlık Merkezi yöneticilerinin ziyaretinde İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve İTSO yönetim kurulu üyesi Muhsin Yeter de hazır bulundu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen + ten =