itso yetim2

İnsani Yardım Vakfı (İHH)’nın desteği ile yurt dışından gelerek Türkiye’de okuyan öğrenciler, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na nezaket ziyaretinde bulundular. “Her sınıfa bir yetim kardeş” projesi kapsamında çalışmalarını sürdüren İHH Yetim projesi kapsamında dünyanın değişik ülkelerindeki yetimlere sahip çıkıyor. İHH İstanbul ve İskenderun yönetimi ile Endonezya’dan gelen öğrenciler İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine de nezaket ziyaretinde bulundular. İHH Eğitim sorumlusu Ayşe Müzeyyen Taşçı, Açe’den Türkiye’ye gelen ve İstanbul’da üniversite okuyan Yuni Sani Vildan Nun ve diğer öğrenciler Türkiye’de kendilerine sahip çıktıklarını ve Türk insanının çok misafirperver ve yardımsever olduğunu ifade ettiler.

İHH İskenderun Başkanı Ahmet Yetim, yönetim kurulu üyeleri Orhan Demir ve  Reşat Beyazıt projeye destek veren herkese teşekkür ettiler. Açe’den Türkiye’ye gelen ve yaşanan Tusinami’de ailesini kaybeden Yuni Sani ziyarette yaptığı konuşmasında ise, “Türkiye benim ikinci vatanım. İstanbul’da üniversite eğitimimi görüyorum. İHH yöneticilerine ve hayırsever Türk insanına bizlere kucak açtıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Endonezya’dan Türkiye’ye gelen ve Fatih Üniversitesinde İlahiyat okuyan Vildan Nun ise, “6 kardeşiz. Ailemi kaybettim ve Türkiye’de asla umutlarımı kaybetmedim. Okulumu bitirip kardeşlerimize sahip çıkmak istiyorum. Türkiye’de ilk kez deniz ve kumsala İskenderun’da ayak  bastım. Türkiye ikinci vatanım” dedi. Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, “İHH Yetim çocuklara sahip çıkarak, onları okutmaları gerçekten çok önemli. Türkiye’de eğitim ve öğretimine devam eden bu kardeşlerimize imkanlar ölçüsünde destek verilmesi gerektiğine inanıyorum. Özellikle Açe ve Endonezya’dan gelen öğrencilerimizin anlattıkları beni çok etkiledi” şeklinde konuştu. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz yurt dışından gelen öğrencilere çam sakızı çoban armağanı birer çeyrek altın hediye ederken, İHH Yönetimi de günün anısına İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’a plaket hediye ettiler.

İHH Yönetiminin ziyaretinde İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan vekili Çağrı Belibağlı, İTSO yönetim kurulu üyeleri Bülent Seküçoğlu, Muhsin Yeter, Adnan Mursaloğlu, Gassan Kuran ve Necat Özkaya’da hazır bulundular.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 + eleven =