erol kongre4

İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın olağan genel kurul toplantısı, Memo Restaurant’ta yapıldı. Başkanlığa yeniden Erol Akın seçildi.

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Abdulkadir Teksöz, Esnaf oda başkanları, esnaflar, belediye meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Sizler yolların isimsiz kahramanlarısınız. Ulaşım ne kadar önemlidir. Bir yere ulaşım ne kadar kolay oluyorsa orası o kadar canlanır. Siz bu yolların fatihlerisiniz, isimsiz kahramanlarısınız. İskenderun’un çok önemli birkaç sorunu vardı. Bunların başında su sorunu geliyordu. Bunun için  yolları kazdık, bundan en fazla rahatsız olan sizsiniz. Ama başka çaresi yoktu. Buna katlandığınız, çok fazla itiraz gelmediği için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun” dedi.

İhtiyaçların sürekli artarak devam ettiğini, onların da yerine getirilmeye çalışılacağını anlatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın ayrıca bizim çok değer verdiğimiz meclis üyemizdir, onunla uyum içinde çalıştık. Allah razı olsun. Her konuda o da ben de iyi niyetle gitmeye çalıştık. Sizlerin mümkün olduğunca rahat çalışabilmeniz için. Önemli olan esnaf arkadaşlarımızın huzur içerisinde rahat gidebilmesi. Sizlerden bazı ricam var. Yapmanızı istediğim çok korna çalmayalım, diğer esnaf rahatsız oluyor. Kılık kıyafete, müşterilere davranışta, konuşmalara dikkat etmekte fayda var. Saygı her zaman karşılığında saygıyı getirir. Şiddet her zaman şiddeti çağırır” dedi.

İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın da yaptığı konuşmasında, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’in, oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olduğunu, her zaman desteğini gördüklerini belirterek, teşekkür etti.

İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, “Ben Adalet ve Kalkınma Partisi’ne mensup belediye meclis üyesiyim. Belediye Başkanımız Cumhuriyet Halk Partisi’nden ama hepimizin belediye başkanı. İskenderun’un menfaati konusunda hep başkanımızın yanında olduk. Aynı samimiyetle başkanımızın desteklerini gördük. Sizin sıkıntınızı götürdüğümüzde, aynı samimiyetle bize kapısını açmıştır, gönlünü açmıştır. Özellikle servisçi olup da resmi kayıtlara girmeyen servisçi arkadaşlarımızın, ticari takside kayıtlı olup ticari takside belediyeye kayıtlı olmayan arkadaşlarımızın kaydı, M plaka ve S plakada arkadaşlarımız vardı. Başkanımızdan ricamız oldu. Başkanım yeterince M plaka, S plaka, C plakada araçlarımız vardır. Bu kontenjanı arttırmazsanız size müteşekkiriz demiştik. Ben sizin adınıza teşekkür ediyorum.  Gerçekten bir tane kontenjan artırımı yapmamıştır. İşgaliye bedellerini nisbetler ölçüsünde arttırmıştır. Fahiş fiyatlara yükseltmemiştir. Ben çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

erol kongre1

Başkan Erol Akın, konuşmasında ayrıca İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Abdullah Kaya’ya, İlçe Emniyet Müdürlüğüne, trafik büro amirlerine, kooperatif başkanlarına, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz’e, Birlik 2. Başkanı Uğur Fırat’a, Antakya Şoförler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz’a, federasyon ve konfederasyon başkanlarına teşekkür etti.

Toplantının Divan Başkanlığını yapan Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’in esnafın her zaman yanında olduğunu ve yormadığını belirtti. Genel kurul toplantısında, plaket töreni de düzenlendi.

Erol Akın başkanlığındaki yeni yönetim kurulu; Zekeriya Kirmit, Ömer Akbaş, Ersoy Aslan, Ekrem Yükçü, Hilal Mercan, Mehmet Demirci, Halil Nihat Karaoğlu ve Sabahattin Kaya’dan oluştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 4 =