Bilek güreşi teşvik müsabakası büyük ilgi gördü

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Hatay İl Temsilciliği tarafından düzenlenen bilek güreşi teşvik müsabakası büyük ilgi gördü.
Posedion Yüzme Havuzu Tesislerinde düzenlenen şampiyona, Bilek Güreşi Federasyonu Hatay İl Temsilcisi Nurten Kanal idaresinde gerçekleşti.
Centilmenlik sınırları içinde gerçekleşen teşvik müsabakasına 30 sporcu katılım göstererek şampiyonluk için mücadele etti.
Turnuva da bir konuşma yapan Bilek Güreşi Federasyonu Hatay İl Temsilcisi Nurten Kanal, bilek güreşi sporunu daha geniş kitlelere yaymak ve sevdirmek amacıyla il genelinde teşvik müsabakaları düzenlediklerini ifade ederek, “Hatay’da bilek güreşi ailemiz hızla büyüyor. Bu sporu severek yapıyoruz. Bu dostluk maçları, sporcularımızın, antrenörlerimizin ve hakemlerimizin kaynaşması bakımından çok iyi oluyor. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza ve görev alan hakemlerimize teşekkür ederim” dedi.

bilekguresiHeyecanlı geçen müsabakalarda, Gazeteci Hüseyin Zorkun, Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Polisi Turgay Evren gibi tanınmış isimlerde BİLEK GÜREŞİ HAKEMİ olarak görev aldı.
Centilmence sonuçlanan turnuvada, Doğan Şahudoğlu (60 kg.), Ali Uysal (70 kg.), Murat Kartal (80 kg.) ve Salim Alkan (100 kg.) kendi kilolarında BİRİNCİ olarak, madalyalarını almaya hak kazandılar. Turnuva da ilk 3’e giren sporculara madalya ve teşekkür belgesi verildi.
Bilek Güreşi Federasyonu Hatay İl Temsilcisi Nurten Kanal tarafından, turnuvada görev alan hakemlere de teşekkür belgeleri verildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here