TÜMSİAD Suriyeliler için yardım merkezi oluşturacak

tümsiad2
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkanı Hasan Sert, Suriye’ye bakış açısının kardeşlik hukuku içinde olması gerektiğini belirtti.
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Hasan Sert, Suriye’ye bakış açısının kardeşlik hukuku içinde olması gerektiğini belirterek, “Batılı ülkelerin başka ülkelere baktığı bakış ve anlayış bizim için doğru değildir” dedi.
Sert, inceleme ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Reyhanlı ilçesinde yaptığı açıklamada, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak, Türkiye’ye sığınan Suriyelilere yapılan yardımların bir üst seviyeye nasıl çıkarabileceklerinin planlamasını yapmak istediklerini kaydetti.
Sert, ilçede Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına ait 3 noktadaki yeri kiralayarak, Suriyeliler için yardım merkezi oluşturacaklarını belirtti.
Türkiye’nin ve dünyanın zor bir kavşaktan geçtiğini ifade eden Sert, şöyle devam etti:
“Burada bulunan ve sıkıntı çeken Suriyeli dost ve kardeşlerimize yardımları daha üst seviyede nasıl yapabiliriz bunun planlaması için geldik. Bir an önce Suriye’deki dostlarımızın kendi ülkelerinde, ev ve köylerindeki topraklarında huzurlu yaşamalarını arzu ediyoruz. Yıkılan bir Suriye var. En çok arkasında duracak ve yardım edecek ülke Türkiye’dir. Yarın o bölgelerde olaylar bittikten sonra bölgenin imarı, ıslahı, yardım ve yeniden inşası için Türkiye çalışacaktır. Biz bunları bir ticari kazanım olarak görmüyoruz. Suriye’ye bakış açımız kardeşlik hukuku içinde olmalıdır. Batılı ülkelerin başka ülkelere baktığı, bakış ve anlayış bizim için doğru değildir. Suriye’ye barış ve huzurun gelmesini temenni ediyoruz. TÜMSİAD olarak gerekli analizler yaparak bölgedeki arkadaşlarımızla çalışmalarımı sürdüreceğiz.”
Cilvegözü Sınır Kapısı ve tampon bölgede, TÜMSİAD Hatay Şube Başkanı Av. Hasan Ertürk ile birlikte incelemelerde bulunan Sert ve beraberindeki heyet, ilçede bulunan Suriyeli ailelere gıda yardımda da bulundu.

Önceki İçerikMEHMET SOYDAN; “GÜÇLÜ BİR İSKENDERUN İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ”
Sonraki İçerik50 Milyon TL için bu geceye kadar hayal kurmak serbest