Esnaf odaları; “Birliktelikleri paylaşmak kadar güzel bir şey yok”

esnaf oda1
Esnaf odalarının her ay geleneksel olarak düzenlediği toplantıya, protokol üyelerinin, karşılayacağımız yeni yıl için sevgi, sağlık, huzur ve birlik temennileri damgasını vurdu.
Her ay bir esnaf odasının geleneksel olarak düzenlediği kahvaltılı toplantı, İskenderun Kuyumcular Odası Başkanı Uğur Fırat’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantı ile devam etti.
Petek Kafe’de gerçekleştirilen toplantıya, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, İskenderun Emniyet Müdürü Cengiz Başar ve esnaf oda başkanları katıldı. Esnafların toplantılarının, çok güzel bir gelenek haline geldiğini belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “2014 yılının ilk kahvaltısını bizim yeni hizmete açtığımız, 5 Nolu Sosyal Tesis’te birlikte yapalım. Sizleri bekliyoruz. Esnafların 2013 yılının son toplantısı bu. 2014 yılının hepimize mutluluk, sağlık, barış, kardeşlik getirmesini temenni ediyorum. Aslında yıllar izafidir. Biz kendimiz bölmüşüz zamanları. Bu akan zamanda, geçen zaman mıdır biz miyiz o ayrı tartışma konusu zaten. Bu zaman içinde ne kadar birbirimize sevgiyle, saygıyla, ne kadar barış, kardeşlikle yaklaşırsak bu hayat daha mutlu, daha yaşanılır bir hayat olur. Bu duygularla 2013 yılını uğurluyoruz. 2014 yılında hep birlikte kardeşçe yaşamayı diliyorum” diye konuştu.
Konuşmasına, “Bu dilekleri paylaşıyoruz” diyerek başlayan İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, “Bu toplantılar, İskenderun’da odaların klasik uygulaması olmuş. Bu hakikaten çok güzel. Birliktelikleri, güzellikleri yaşamak, paylaşmak kadar güzel bir şey yok. Uluslar, milletler güzelliklerini, ortak değerleri yaşadıkça, paylaştıkça huzur, güzellik, esenlik ve o değerin anlamı ortaya çıkıyor. Bu güzel değerleri yaşatan başta başkanımıza, değerli yönetim kurulu üyelerine sonsuz teşekkür ediyorum. 2014 yılı 2013’ten çok daha güzel olmasını, ülkemize, ilçemize, dünyaya huzur, esenlik getirmesini temenni ediyorum. 2014 yılının ilk kahvaltısında, başkanımızla yeni tesiste olacağız” dedi.
İskenderun Emniyet Müdürü Cengiz Başar da yaptığı konuşmasında, “Bu yıl, bu kahvaltılarda edindiğimiz izlenimler ve bu kahvaltıda gördüğümüz birlik, beraberliğin şehrimize ve ülkemize yansıması, birlik, beraberliğimizin, huzurumuzun, güvenliğimizin daim olmasını diliyorum” ifadesine yer verdi. Toplantıya ev sahipliği yapan İskenderun Kuyumcular Odası Başkanı Uğur Fırat, “2014 yılının tüm dünyaya, ülkeme hayır, bereket, huzur ve birlik getirmesini diliyorum. Bu toplantıların devamını diliyorum. Sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.
İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, İskenderun Emniyet Müdürü Cengiz Başar ve oda başkanları, kahvaltılı toplantının ardından, birlikte sahilde fotoğraf çekildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here