tesis1
Yapımı tamamlanan İskenderun Belediyesi 5 Nolu Sosyal Tesis, düzenlenen törenle hizmete girdi.
Sahilde yapılan İskenderun Belediyesi 5 Nolu Sosyal Tesis’in açılış töreni, yoğun katılımla bayram havasında gerçekleşti.
Düzenlenen açılış törenine, Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar, eski Hatay Milletvekili Haydar Demirtaş, işadamları Recep Atakaş ve Uğur Ateş, CHP belediye meclis üyeleri Kemal Sonay, Zeki Aytaş, Kamil Turan, İlyas Güden, Güray Yayla, Hayati Çepni, muhtarlar, , mesleki kuruluş, sivil toplum örgütü temsilcileri, vatandaşlar ve İskenderun Belediyesi’nin tenis kursuna katılan sporcu öğrenciler ile tenis hocaları katıldı.
Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, konukları kapıda karşıladı.
Törende konuşan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Sevgili hemşehrilerim sahildeki bu güzel tesisin açılış töreninde bizleri yalnız bırakmadığınız, bizlerle birlikte olduğunuz için sizlere gönülden teşekkür ediyorum. İskenderun gördüğünüz gibi doğası bir cennet, insanları son derece modern ve çağdaş. Biz yaptığımız bu çalışmalarla bu güzel doğaya ve bu değerli hemşehrilerimize layık olmaya çalışıyoruz. Daha yapılacak çok güzel şeyler var. Bugün 22 Aralık havaya bakın cennet gibi, karşımızda deniz. Hayatın esası mutluluktur zaten. Sağlık, huzur ve mutluluk. Kenti insana benzetiyordum, biraz da ağaca benzetmeye başladım, yani doğaya benzetiyorum. Altyapı bu ağacın kökleri. Altyapı ne kadar sağlam olursa kökler o kadar gelişiyor ve ağaç meyve veriyor, meyveleri büyüyor. Meyvesi nedir bu ağacın? Huzur, sağlık, mutluluk. Bugün itibariyle su sorunumuz bitti. Şimdi düşünüyorum bir kadın eve geldiğinde çamaşır yıkayacak, çocuklarını yıkayacak, bulaşık yıkayacak su akmazsa mutlu olabilir mi? Bir öğrenci yarın sınavı var ders çalışacak elektrik giderse mutlu olabilir mi? Yağmur yağıyor, yağmurda sel tehlikesi varsa o insanlar sel korkusuyla mutlu olabilir mi? Mutluluğu getiren birinci şeylerden biri adalet, herkese eşit davranmak, sağlam ve düzenli işleyen altyapıdır. Bunları yapmaya, halkımıza layık olmaya çalışıyoruz. Elimizden geldiğince hizmet yapmaya çalıştık ve çok şey başardık. Üst yapı olarak böyle bir tesis bu güzelliklerin taçlandırmalardan bir tanesidir. Bundan sonra çok güzel taçlar olacak İskenderun’da. Daha yapılacak çok güzel şeyler var. İskenderun, güzel coğrafyasıyla, bu sevgili değerli hemşehrilerimle güzel şeylere layıktır. Tesise emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyorum. Onlar isimsiz kahramanlar. Sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Bu tesis denize nazır, çaylar hazır arkadaşlar. Hep beraber içelim. Yorgunluğumuzu atacak çok güzel bir yer. Her zaman hizmetinizdeyim. Tekrar hoş geldiniz. Bu tesis hepimize, İskenderun’a hayırlı, uğurlu olsun” dedi.
Açılış töreninin ardından, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, masaları ziyaret ederek, konukları selamladı ve tesisin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Bu tesisin önemli bir ihtiyacı karşılayacağını söyleyen konuklar, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e bu hizmeti için teşekkür ettiler.
İskenderun Belediyesi 5 Nolu Sosyal Tesis, hizmete girdiği ilk günden yoğun ilgi gördü. İskenderun Belediyesi’nce, halkımızın şehrimiz sahil bandında denize yakın, günlük şehir içi stresinden uzak, sosyal bir yaşama-dinlenme ve yürüyüş alanları oluşturmak amacıyla yapılan sahil düzenleme çalışması kapsamında sosyal tesisin yanı sıra yürüyüş yolu, golf sahası, paten sahası, satranç sahası, amfi tiyatro da bulunuyor. İskenderun Belediyesi’nce, Türkiye’nin en uzun sahil kordonunda halkımıza hoşça zaman geçirme mekanı oluşturuldu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × three =