Zabıta buldu, Suriyeli sevindi

0
247
zabita
zabita

zabita
Suriye uyruklu Abdulbasit Suran’a ait olan kayıp para, Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince bulunarak sahibine tutanakla teslim edildi. Akasya Mahallesi TOKİ evleri civarında para cüzdanını düşüren Suriye uyruklu Abdulbasit Suran, içinde bulunan kimlik sayesinde bulunarak kaybettiği paraları Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde teslim aldı.
Para bölgede görev yapan Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından bulundu. Bulunan 3100 Amerikan Doları, 1500 Suriye Lirası, bir adet yüzük ve bir adet kimlik, yapılan inceleme ve denetimler sonucu Suriye uyruklu Abdulbasit Suran’a ait olduğu Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerince tespit edildi.
Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince bulunan para Zabıta Müdürü Recep Asıl tarafından Abdulbasit Suran’a tutanakla teslim edildi.
Suriye uyruklu Abdulbasit Suran cüzdanının bulunması ve kendisine teslim edilmesinden ötürü Antakya Belediyesi Zabıta Müdürü Recep Asıl’a ve tüm Zabıta çalışanlarına teşekkür etti. Belediye Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; duyarlı vatandaşların zaman zaman ehliyet, pasaport, nüfus cüzdanı, nakdi para, çanta v.b. kayıp eşyaları bulup kendilerine teslim ettiklerini, zaman zaman da Zabıta ekiplerinin kayıp eşya bulduklarını, müdürlük olarak bu eşyaların sahiplerinin bulunması amacıyla daha önce de tespit ve inceleme çalışması yapıldığını, birçok kez vatandaşlara bu konuda yardımcı olunduğu ifade edildi. Vatandaşların bu gibi durumlarda Alo 153 Zabıta Müdürlüğü’ne bilgi verebilecekleri ya da şahsen başvuruda bulunabilecekleri belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 − 6 =