Öğrenciler ağız sağlığı konusunda bilgilendirildi

0
269
dis stand8
dis stand8

dis stand1
İskenderun Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından, minik öğrencilere diş bakımı ve diş sağlığı konusunda bilgilendirme semineri verildi.
Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yeni neslin bilgilendirilmesi amacıyla bu tür eğitim seminerlerin verildiğini söyleyen Eğitim Hemşiresi Arzu Öz Çomdal, amaçlarının gelecek nesillerdeki diş kayıplarını ortadan kaldırmak olduğunu belirterek, “Temennimiz gelecek neslimizin sağlıklı ve beyaz dişlerle hayata devam etmesidir” dedi.
Slayt gösterisiyle minik öğrencileri sağlık konusunda bilgilendiren Arzu Öz Çomdal, miniklerin sorularını da yanıtladı. Sağlıklı gülüşler için günde en az iki kez dişlerin fırçalanması gerektiğini vurgulayan Dr. Vahit Özüpek, 6 ayda bir diş hekimine kontrole gidilmesinin altını çizdi.
Öğrencilere diş sağlığı konularının yanı sıra, ‘Çürükler nasıl oluşur, çürüklerden nasıl korunabiliriz. Diş yapısı bozuklukları, ağız hijyeni nasıl olmalı konularında bilgiler verildi.
Son olarak, Dr. Çağlayan Kılınç’ta ağız hijyeni konusunda öğrencilere bilgiler aktardı. İskenderun Primemall AVM Sanat Galerisinde verilen seminerde, oldukça neşeli olan minikler, ağız ve diş sağlığı için neler yapılması gerektiğini öğrendi. Seminerde öğrencilere diş macunu dağıtıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

six + 1 =