Ahmet Akca güven tazeledi

0
337
ahmet akca4
ahmet akca4

ahmet akca2
Türk Eğitim-Sen Hatay 2 nolu Şubesi tarafından gerçekleştirilen 5. Olağan Genel Kurulunda Ahmet Akca güven tazeledi. İskenderun Anadolu Kız Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen ve tek liste halinde gidilen kongreye MHP Hatay İl Başkanı Adnan Akdaş, Karayılan Belediye Başkanı ve İskenderun Belediye Başkan aday adayı Mehmet Yurtman, İskenderun Belediye Başkan aday adayı İbrahim Gül, MHP İsenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, Kamu Sen’e bağlı sendika temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Tek Liste haline gidilen kongrede söz alan Başkan Ahmet Akca, “Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şubemiz Erzin, Dörtyol, Belen ve İskenderun İlçelerimizde teşkilatlanmış ve tüm ilçelerinde yetkili sendika olmuştur. Bugün sendikamız 2300’e yaklaşan üyesi ile bölgemizin en büyük memur sendikasıdır. Bu başarıyı ortaya çıkaran başta üyelerimiz olmak üzere, işyeri temsilcilerimize, ilçe başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine, Şube yöneticilerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Dik duruşun ve civan mertliğin destanlaştığı bir teşkilatın mensubu ve başkanı olmaktan gurur duyuyorum. İktidarın ve İktidar yanlısı bir sendikanın akıl almaz baskılarına, izandan yoksun tekliflerine, koltuk ve makam dağıtmalarına rağmen bizi ilçelerimizde ve ilimizde yetkili kıldıkları için ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.
2013 Ağustos ayında Toplu Sözleşme görüşmelerinin adeta bir çadır tiyatrosu haline geldiğine dikkat çeken Başkan Ahmet Akca sözlerine şöyle devam etti: “23 günlük çalışma ortamı var iken sözde yetkili olan sendika Memurlarımızı Toplu Sözleşme Masasında satmıştır. Sanki kazanım gibi gösterilen Seyyanen 175 TL. lik artış aslında Aslında hükümetin teklifi olan %6’lık artışında altında kaldığını göstermiştir. Seyyanen yapılan bu artış nedeniyle ekders ücretlerinde, fazla mesailerde, ve katsayıya bağlı tüm kazanımların artmamasına neden olmuştur. 4/C Sözleşmeli Çalışanlarımıza kadro beklerken, sözde %40 artış aldık diyerek bu arkadaşlarımızı kandırabileceklerini mi? Zannediyorlar. Halbuki kadro verilmiş olsa idi 4C’li çalışan kardeşlerimiz %100 maaş artışı elde etmiş olacaklardır. Her iş kolunda Memurlarımızın onlarca talep ve beklentileri raporlar halinde iken ve bunun hükümet ile müzakere edilmesi gerekirken, adeta yangından mal kaçırırcasına bir bayram arifesinde diğer konfederasyonların toplantıya katılmalarına bile fırsat vermeden toplu sözleşme imzalamıştır. Bu da göstermektedir ki malum sendika hükümet ile kapalı kapılar ardında önceden hazırlanmış metinleri imza etmiştir. Kıymetli Delegasyon, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü geçtiğimiz dönem içerisinde onlarca yanlışın altına imza atmıştır. Norm Kadro Fazlası öğretmenlerin re’sen atamalarını yapmış, İdarecilerin alan değişikliği işlemini hukuksuz bir şekilde yapmamış, Okul dönüşümlerinde öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin mağduriyet yaşamasına sebep olmuştur. Milli Eğitim Müdürlüğü, sözlü sınavlarda dahi adaleti sağlaması gerekirken, kantarın topuzunu kaçırmış, Yazılı sınavda Hatay birincisi olan öğretmenimize ilin en düşük sözlü notunu vererek Guinnes rekorlar kitabına girmeye adaydır. Yazılı notu çok düşük olan Malum sendikanın yöneticisine ise ağzı ile kuş tutmuş muamelesi yaparak Hatay’ın en yüksek notunu vermiştir. Ancak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü şunu unutmamalıdır ki; bu kantar gün gelecek kendilerini de tartacaktır. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaşanan bu kadar olumsuzluğa çözüm üretmek yerine, mağdur olan eğitimci arkadaşlarımıza mahkemenin yolunu göstermiştir. Şubemiz bu yapılan yanlışların üzerine giderek, gerek basın açıklaması, gerek Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusu ve de Üyelerimize dava açtırmak suretiyle mücadelesini sürdürmüştür. Sürdürmeye de devam edecektir” diye konuştu.
Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şubesinin yönetimi şu isimlerden oluştu: Ahmet Akca, Yaşar Gürkan, Yavuz Selim Yanık, Adem Aslan, Hanifi Şener, Abdullah Çalışır ve Gökhan Kayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine + 5 =