Dr. Özger, Suriyeli hastayı felç kalmaktan kurtardı

0
329
gelisim
gelisim

gelisim
Suriye’den Hatay’a getirilen 33 yaşındaki Atra Halaf, sol kol ve bacakta tam felç ve şuur kaybıyla Antakya’dan sevkedildiği Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nden 10 gün gibi kısa bir sürede yürüyerek çıktı. Atra Halaf, eğer savaş ortamında yaşanan sıkıntılardan dolayı Hatay’a getirilemeseydi yaşamının geri kalanını felçli bir şekilde geçirecekti.
Özel İskenderun Gelişim Hastanesi doktorlarının ve teknoloji yatırımlarının sunduğu imkanlar, Atra Halaf’ı sadece hayata döndürmedi, aynı zamanda felçli bir yaşamdan kurtardı.
Atra Halaf’ın iyileşme süreci tamamlandığında yürüyerek gittiği doktoru Beyin ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Özger’e kontrol sırasında Arapça olarak ilk sorusu “Ben Niçin Ameliyat oldum?” oldu.. Eşini ve Dr. Özger’i de şaşırtan bu soru üzerine ise olup bitenler haftalar sonra ilk kez Atra Halaf’a anlatıldı.
33 yaşındaki Atra Halaf, şiddetli baş ağrısını takip eden şuur kaybı ve sol kol ve bacakta tam felç ile eşi tarafından önce Antakya Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, sonrasında içine kanamış yaklaşık 5 cm çapında beyin tümörü teşhisiyle Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’ne sevk edilmiş.
Yoğun bakıma yatırılan Atra Halaf , acilen ameliyata alınarak gerekli tüm müdahaleler yapılmış.
Ameliyat sonrası bilinci açılan Atra Halaf, yaklaşık 10 gün sonra sol kol ve bacağının da iyileşmesi üzerine yürüyerek taburcu edilmiş.
Taburcu olduktan sonra tamamen kendine gelen Atra Halaf, ameliyat öncesi kendisine hiç bilgi verilemediği için doktoru Beyin ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Doktor Özkan Özger’e sorduğu ilk soru “Ben niçin ameliyat oldum” şeklinde oldu. Türkçe bilmediği için Arapça olarak sorduğu soruya yanıtı ise kendisini yaşam boyu felç kalmaktan kurtaran doktoru Op. Dr. Özkan Özger şöyle verdi: “Beyin tümörleri bazen içine kanayarak şiddetli baş ağrısını takiben şuur kaybına ve geriye dönüşümü olmayan felçlere neden olabiliyor. Ancak, başarılı bir ameliyat sonrasında, şansınızın da olması sayesinde kalıcı hasar oluşmadı. Sağlığınıza kavuşmanızdan dolayı biz de ekip olarak mutlu olduk.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − twelve =