SoloTürk’ten Hatay’da gösteri uçuşu

soloturk1
Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı SoloTürk gösteri ekibi 29 Ekim’de törenleri kapsamında Antakya’da gösteri uçuşu yaptı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Suriye sınırında uçuş yapan SoloTürk’ün gösterisini binlerce vatandaş hayranlıkla izledi.
Angajman kuralların değişmesi ve Suriye tarafından gelen hava araçlarının sınıra yaklaşmalarının engelleneceği açıklamaları sonrası SoloTürk F-16 savaş uçağı ile Hatay’da gösteri uçuşu yapması Esad’a mesaj olarak yorumlandı.
Suriye’nin Türk jetini düşürmesi, Türkiye’nin ise hava sahasını ihlal eden Suriye helikopterini vurmasının ardından iki ülke sınırında alarm durumuna geçilmişti.

SOLOTÜRK EKİBİNDEN OĞULCAN’IN BABASINA ZİYARET
Bu arada SoloTürk gösteri ekibi, dün de Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ndeki bombalı saldırılarda hayatını kaybeden ve pilot olma hayali kuran Oğulcan Tuna’nın babası Ahmet Tuna’yı ziyaret etti. SoloTürk ekibinden gösteri pilotu olan Hava Yüzbaşı Yusuf Kurt ile Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Hava Üsteğmen Emrah Bayrı, ilçede geçen 11 Mayıs’ta meydana gelen bombalı saldırılarda yaşamını yitiren 17 yaşındaki lise öğrencisi Oğulcan Tuna’nın babası Ahmet Tuna’ya başsağlığı dileğinde bulundu. Ahmet Tuna, ilçede yaşanan olay nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını, oğlunun pilot olmayı çok istediğini söyledi. Tuna, “Oğlumun en büyük hayali pilot olmaktı. Ama maalesef üzücü bir olay sonucu oğlumu kaybettik. Bizi ziyaret eden pilotlara teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyaretin ardından Yüzbaşı Yusuf Kurt ile Üsteğmen Emrah Bayrı, Yahya Turan Anadolu Öğretmen Lisesi’nde öğrencilere konferans verdi.

iskenderunhaber
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.