kaymakam6
Yaklaşan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, “Özgür ve bağımsız varlığımız ile milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan Cumhuriyetimizin 90’ıncı yıldönümünü hep birlikte büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz” dedi. Kaymakam Özyiğit’in açıklaması şöyle;
“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kazanılan ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı destanının ardından kurulan Cumhuriyetimiz; azmin, kararlılığın, fedakârlığın, birlik ve beraberliğin ve egemenliğin sembolü olmuştur. Cumhuriyetimiz farklı kültür, inanç ve düşünceleri teminat altına alarak birlikte yaşama idealimizin kaynağı olmuştur.
Bu itibarla, Cumhuriyetin ilanı milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisidir. Bu bağlamda bizlerde bu bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, her bakımdan daha güçlü daha müreffeh, daha mutlu ve daha gelişmiş bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 90’ıncı yıldönümünde milletimizin sahip olduğu tüm değerlerle hissettiği bu coşku ve heyecanının gönül dünyasından hiç eksik olmamasını temenni ediyor, bu müstesna günde Cumhuriyet’i “en büyük eserim” diye tanımlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu aziz vatanın bütünlüğünü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı içten dileklerimle kutluyorum.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × three =