BU YAKLAŞIM CHP’Yİ BÜTÜNLEŞTİRMEZ, AYRIŞTIRIR

mustafa köşe
Bayramın birinci günü Gözcüler Belediyesi’ndeki bayramlaşma törenine katıldık…
Herşey çok güzeldi.
Katılım yoğundu, bayramın tüm güzellikleri buradaki birlikteliğe yansımıştı…
Bayramın birinci günü olmasına rağmen herkes bir an önce işini bitirip bayramlaşma merasimine akın etti.. Heyecan had safhada
Gözcüler Belediye Başkanı Necmettin Güler, çok güzel bir program hazırlamış, tüm beldeyi hemen hemen bir çatı altında toplamış.. İnsanların yüzündeki sıcak tebessüm görülmeye değer..
Taki, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu konuşana kadar..
Sayın vekilimizden bayram tadında açıklamalar bekledik..
Ama ne yaptı?
İşin içine siyaseti katınca gidişatın şekli şemalı değişti.
İçinizden ‘Siyasetçidir tabiî ki konuşacak’ diyorsunuzdur.
Evet öyle ama konuştuklarına şöyle bir göz atalım;
“Önümüzde seçim var. Biz Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni alacağız. Genel başkanımızla bizzat görüşüp biz Hatay’ı Mehmet Dönen ile kazanırız, dedim. Onu sonuna kadar destekliyoruz. Kimseyi küstürmeyeceğiz. Herkesle kucaklaşacağız. Mehmet Dönen’i hep birlikte Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız” diyor.
Kusura bakmayın vekilim ama, siz şimdiden aday adaylığı döneminde kişiler arasında böyle bir ayrımcılık yaparsanız, bir kişi üzerinde odaklanırsanız, Büyükşehir’i rüyanızda görürsünüz.
Siz kendi ağzınızla “Hatay’da 5 seçimde AK Parti’ye karşı kaybettik” dediniz.
Üstüne üslük şimdide çıkıp aday adayları arasında ayrımcılık yapıyorsunuz.
Partililerin çalışma azmini kırıyorsunuz.
Siz daha 4 tane Milletvekili olarak bir araya gelemiyorsunuz.
Tüm CHP’lileri bir çatı altında nasıl toplayacaksınız!
Bunu izah eder misiniz?
Üçünüz bir arada, siz ise ayrı bir baş çekiyorsunuz.
Sonrada çıkıp ‘Hatay’da tüm CHP’lileri kucaklayacağız’ diyorsunuz.
Daha şimdiden böyle bir yaklaşım köklü parti olan CHP’ye büyük zarar verir.
CHP’ye gönül vermiş insanları üzer..
Umarım ki daha önceki seçimlerde CHP olarak neden kaybettiğinizi anlıyorsunuzdur.

2 Yorumlar

  1. Goruyorumki mevcut katilimci arkadaslarin basin ve medyayi anlama yarine konuya iliskin yorumlar hosuna gitmemektir.. veya konuyu anlamamakta israr edilmektedir..bu ulkemizdeki sagdan veya soldan partilerin kendi icindeki aday belirlemedeki yandasciligin bugun itibariyle yerel yönetimlerin sol bir anlayışla yönetilip yönetilmediğini anlama ..neden nicin sorma yerine konuya iliskin yazin ve yorumlarin idrakini etmenin yolu,Mevcut yönetimlerin yoksul halkı ve ya işçi sınıfını yönetime katabilme kapasitesiyle ölçülmediginin acik kanitidir..ve insanlardaki yandasciligin..ve Yerel yönetimlerinin partide ve adaylari konusunda muktedirler tarafından bir çok biçime sokulmuş olduklarinin gormezliginin hazimsizligini gosterilmemesinin acik ornegidir.. yani burjuvazinin elinde şekil bulan yandasciligin her biçimde ve mutlaka yoksul halk kitlelerini yönetimin dışında tutmak için tasarlanmıstir..!!

  2. Yerel yönetimlerin tarihcesine bakildiginda var oluş sebepleri incelendiğinde görülecek ki var oluş sebepleri arasında ki en önemli sebep insanların kendi kendini yönetmesidir….ama bu iki muktedirin donmekten gelen memet donen’nin ve sy vekil edipoglu’nun once biraksinlar halki ve toplumu once bir kendilerini yonetsinler..yazik.. bu partiye..kimlerin eline kaldi…fazla soze gerek yok..hersey acik..!!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here