BAŞKAN SAVAŞ, “ANTAKYA MAHFELİ” TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

lütfü
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, yapım faaliyetlerinde artık sona doğru yaklaşılan ve yakın bir süreçte hizmete girecek olan ‘Antakya Mahfeli’ tesisini gezerek yerinde incelemelerde bulundu.
Eski Adliye binasının yıkılması ve yeni yerine taşınmasıyla birlikte geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın da katılımları ile temeli atılan Antakya Mahfeli-Katlı Otopark ve Yaşam Merkezi Kompleksi inşaatı çok yakın bir süreçte vatandaşların hizmetine girecek.
Yapım çalışmalarında artık sona gelinen Antakya Mahfeli-Katlı Otopark ve Yaşam Merkezi Kompleksi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, “Kentimiz adına önemli ve güzel bir tesisi daha halkımızın hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Bünyesinde 450 araç kapasiteli otopark, kafeterya, ticari aktivite merkezleri, geniş avlu ve mahfel mekânları, dinlenme alanları, alışveriş alanları, çok amaçlı sosyal tesisler gibi kent ihtiyacını karşılayabilecek birçok farklı üniteden oluşan tesisi kısa bir süre sonra halkımızın hizmetine sunacağız. Önceleri bu mekânda adliye binamız vardı ve evli çiftler boşanırdı. Allah izin verirse bizlerde Antakya Mahfeli’ne evlendirme dairesini de taşıyarak çiftlerimizin yuva kurmalarına vesile olacağız” dedi.
Başkan Savaş, Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yelkaya ile birlikte ‘Antakya Mahfeli’ tesisini gezerek, yapılan son çalışmaları yerinde inceledi, yetkililerden bilgiler aldı.

iskenderunhaber
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.