KURBAN BEREKETİ KIZILAY’LA YIL BOYU SÜRECEK

0
433
kizilay günay
kizilay günay

kizilay günay
2006 yılından beri vekâletle kurban kesim kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı, bu yılki kampanyasında hayırseverlere “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganıyla sesleniyor. Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay, “Türk Kızılayı’nın artık geleneksel hale gelen Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası 2013 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, kurban etlerini de binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece kurban döneminde değil yıl boyu ete kavuşacak” dedi.

AMACINA UYGUN, KURALINA UYGUN
Türk Kızılayı’nın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay konuşmasında, “Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar Et ve Süt Kurumu’nun modern kombinalarında vekalet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek, İslami şartların tamamına uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Türk Kızılayı Şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Türk Kızılayı İskenderun Şubesi de Genel Merkez tarafından gönderilen kavurma konservelerini, kendi bölgesinde tespit ettiği ihtiyaç sahiplerine, yılın belirli dönemlerinde gerçekleştireceği dağıtımlarla ulaştıracaktır” diye konuştu.

‘İYİLİK SINIR TANIMIYOR’
Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay şöyle konuştu;
“Türk Kızılayı ile iyilik sınır tanımayacak. Bu yıl düzenlenecek kampanyada vatandaşlarımız yurt içinde Et ve Süt Kurumu Kombinalarında Kurban kesimlerini yaptırabileceği gibi, yurt dışında da Afrika, Asya ve Balkan ülkelerinde kurban kesim vecibelerini yerine getirtebileceklerdir. Yurt içi kesimlerden elde edilen etlerin tamamı önceki yıllarda olduğu gibi konserve yaptırılarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza şubelerimiz aracılığıyla dağıtılacaktır. Yurt dışında ise kesim ve dağıtımlar Kızılay Ekiplerince yapılacaktır. Kurban döneminin ardından Türk Kızılayı, her vekâlet sahibine bir teşekkür belgesi ile birlikte bir kutu kavurma konservesi ve süreci anlatan bir DVD gönderecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler; Bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Türk Kızılayı Şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay Posta hesabını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresimizi kullanarak vekâletlerini verebilecekler. Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından da yararlanabilecekler.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 + 12 =