arsuz baysal
Arsuz’un yeni kaymakamı Fatih Baysal, göreve gelir gelmez kolları sıvadı. Daha yaşanılır bir Arsuz için harekete geçen Kaymakam Baysal, Gözcüler Belediye Başkanı Necmettin Güler’i makamında ziyaret etti.
Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal’a; Arsuz Belediye Başkanı Fuat Süme, Gökmeydan Belediye Başkanı Necim Bozkurt, Arsuz İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ümit Kuzucuoğlu de eşlik etti.
Büyükşehir yasa tasarısıyla ilçe statüsüne kavuşan Arsuz’un başta turizm olmak üzere tarımıyla ve doğasıyla gelişime her zaman açık bir yer olduğunu vurgulayan Kaymakam Baysal, Türkiye’nin en güzel yerleşim yerlerinden biri olan bu bölgeyi cazibe merkezi haline getirmek ve turizmde hak ettiği konuma getirmek için el birliğiyle çalışacaklarını söyledi.
Bu kriterlerin ancak, dayanışma ruhu içinde gerçekleşeceğinin altını çizen Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, “İlçemiz, her yönden elverişli. Doğa ile denizin bütünleştiği muhteşem bir yerleşim merkezi..Bunun yanında tarım için elverişli topraklar da var. İnşallah belediye başkanlarımızla, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla el ele verip Arsuzumuzu Türkiye’nin parlayan yıldızı haline getireceğiz” diye konuştu. Yeni Hükümet Konağı yeri için de hassasiyetle çalıştıklarını ifade eden Kaymakam Baysal, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ile de sürekli istişare halinde olduklarını, en kısa zamanda Hükümet Konağı’nın da inşa edileceğini kaydetti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 13 =