hacettepe bakan6
Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Sağlık Bakanı Mehmet Müzzinoğlu, İskenderun ve Arsuz’a çıkarma yaptı. Bakanlar, AK Parti İlçe Teşkilatı ziyaret ve Cuma Namazı programlarının ardından, Arsuz Madenli’de bulunan eski Tekel tesisleri olarak bilinen Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve rehabilitasyon merkezi tesislerinde incelemelerde bulundular, yeni bir uygulamanın müjdesini verdiler.
Uzun yıllardır atıl ve bakımsız bir durumda olan tesisleri gezen Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ile Adalet Bakanı Ergin, tesislerin içler acısı haline bir son verip halkın hizmetine sunulacak bir yatırıma dönüştürülmesi için düğmeye bastılar.
Kalabalık bir heyetle tesisleri gezen Müezzinoğlu ve Ergin, binaların bakımsızlıktan çürümüş, otların neredeyse bir adam boyuna ulaştığı ortamla karşılaştılar. Tesislerde incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilere açıklama yapan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, tesisleri gezen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yapılacak çalışmalarla ilgili bir fizibilite çalışması yaptırdıktan sonra, bölge illerini de kapsayacak bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ile AMATEM’in konuşlanacağına dikkat çekti, şöyle konuştu:
“Buranın fizibilitesi yapılacak. Bölge için komşu illerin için Kapsamlı bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, AMATEM, değişik branşlardan terapi merkezi için değişik düşüncüler var. Bununla ilgili tabi Sağlık Bakanlığımız tespitlerini yapacak, ihtiyaç nedir, bölgenin kapasitesi nedir, gün itibariyle buradan il dışına giden hasta sayımız nedir? Bütün bunlar değerlendirildikten sonra fizibıl bir rapor çıktıktan sonra böyle geniş kapsamlı bir tesis düşünülüyor. Sadece Hatay’ın değil, bölge illerinin de ihtiyaçlarını karşılayacak.”
İnceleme gezisine, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Adem Yeşildal, Mehmet Öntürk, Hacı Bayram Türkoğlu, İskenderun Kaymakam Vekili ve Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, belde belediye başkanları, işadamları ve çok sayıda partili katıldı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × one =