mobese7
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Mobese Merkezi Trafik görevlileri motosikletlere yönelik denetimlere devam ediyor. Yetkililer İskenderun’ da tescilli 39000 adet motosiklet bulunduğunu, 2012 yılında meydana gelen 540 yaralanmalı trafik kazasına 260 adet motosikletin karıştığını ve denetimlerde ki amacın ceza yazmak değil, trafik kazalarını önlemek olduğunu belirtmiştir. MOBESE uygulamaları kapsamında ise kask kullanmayan sürücü ve yolculara ceza uygulanırken, kask kullananlar aranarak teşekkür edilip denetlendikleri hissettiriliyor.

MOBESE’DEN KAÇANI EKİPLER YAKALIYOR
MOBESE kameralarına yakalanmamak için plakasını söküp, büküp, kapatan motosiklet sürücüleri de ekiplerin sıkı denetimine takılıyor. İskenderun genelinde halkın huzurunu ve trafik güvenliğini sağlamak için ana cadde ve ara sokaklarda, park ve seyir halindeki tüm araçlar denetlenerek, tescil plakası standart dışı olduğu tespit edilenler trafikten men edilerek gerekli cezaları uygulanmaktadır.
Trafik düzeninin sağlanması için de; Dolmuş duraklarına, yaya geçitlerine, ikinci sıraya park ederek diğer bir aracın çıkışını ve geçişini zorlaştıran araçlara da ceza uygulanmaktadır.
Kask kullanımının trafik kazası sırasında hayati önem taşıdığına vurgu yapan İskenderun Polisi, yedi gün yirmi dört saat görev başında olduklarını, tek amaçlarının Halkın huzurunu ve güvenliğini sağlamak olduğunu belirtti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − 13 =