Hoşgörü Kahvaltısında Birlik ve Beraberlik Mesajları Verildi

müftü hosgörü1
Farklılıkların binlerce yıldır sevgi, barış ve hoşgörü içerisinde yaşadığı ilimizde, İl Müftü Vekili Hamdi Kavillioğlu’nun daveti ile gerçekleşen ve kanaat önderlerimizin buluştuğu hoşgörü sofrasında, hoşgörü, birlik ve beraberlik mesajları verildi.
Hatay İl Müftülüğü’nun ev sahipliğinde Anemon Otel’de düzenlenen kahvaltıya, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü H. Salih Güder,İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Müftü Vekili Hamdi Kavillioğlu, Ermeni Cemaati Başkanı Cem Çapar, Ortodoks Kilisesi Ruhani Reisi Dimitri Dogum, Protestan Kilisesi Ruhani Lideri Yakup Chang, Antakya Katolik Kilisesi Baş Rahibi Domenico Bertogli, Atso Başkanı Hikmet Çinçin ve Hesob Başkanı A. Kadir Teksöz katıldı.
Etkinlikte konuşan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, tüm insanların Hz. Adem’in çocukları olması nedeni ile kardeş olduğunu, tüm semavi dinlerin insanın mutluluğunu gaye edindiğini ve ilimizdeki farklılıkların uyum ve ahenk içinde yaşadığını görmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
İl Müftü Vekili Hamdi Kavillioğlu da davete icabet ederek gelen misafirlere teşekkür etti. Göreve başladığı ilk günden itibaren farklı dinlere mensup insanların binlerce yıldır sevgi, barış ve hoşgörü içerisinde yaşadığı ilimizin sahip olduğu bu güzelliklerinin farkına vardığını ve bu güzelliğin daha da güçlendirerek gelecek kuşaklara bırakılması için elinden gelen gayreti göstereceğini ifade etti.
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz de ilimizin artık gerçek gündemine dönmesi gerektiğini, yeniden marka şehir olma çalışmalara hız verilerek, ilimiz hakkında oluşan olumsuz algının bir an evvel değişmesi için çaba sarf edilmesi gerektiğini dile getirdiler.
Dini kanaat liderleri de yaptıkları konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları vererek, göreve yeni başlayan İl Müftüsü ile ilimizin sahip olduğu zenginliğin verdiği uyum ve ahenk içerisinde çalışacaklarını söylediler.

Önceki İçerikZülfü Livaneli, Hadise ve Göksel konser verecek!
Sonraki İçerikİGEV, İTSO yönetimini ziyaret etti