polis catisma1
Taksim’de olan biteni izliyoruz kaç gündür.
Canımız sıkılıyor, üzülüyoruz!
Her birinin sebebi ayrı.
Şu andaki “kesimin” sebebi Gezi Parkı’na yapılacak kışla değil.
Kışla henüz ihale edilmedi bile.
Sebep şu:
Gezi Parkı’nın sonundaki 12 ağaç kesildi diye, kıyamet kopuyor.
Kesilsin demiyorum.
Ama başka bir şey sormak istiyorum.
Mesela, Gezi Parkı’nda yaşananları protesto etmek için İskenderun Anıt Alanı’nda da toplandılar. CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, TKP ve İşçi Partisi’yle el ele verip, eylem yaptı. Buradan İşçi Partisi’ne çağrı yapıyorum;
– Madem her konuda uzlaşıyorsunuz, CHP çatısı altında birleşmenizde fayda var..
Neyse, konumuza dönelim..
Bizim çevreci CHP örgütü, ‘ağaç’ meselesi üzerinden meydanlara iniyor ya..
Bilmeyenler için yazıyorum..
Taksim’in yayalaştırılma projesinin İstanbul Belediye Meclisi’nden CHP’nin de katkılarıyla oybirliğiyle geçtiğini biliyor musunuz?
Hakikaten öyle!
Şimdi uygulanan ve olayların nedeni olan bu projenin “onaylayıcıları” arasında CHP’liler de var. Ve birkaç gündür o projeyi Belediye Meclisi’nde onaylayan CHP’liler “utanmadan” gelip orada eylem yapanların arasında boy gösteriyorlar.
Projeyi onayla, sonra gelip o projeye tepki gösterenlerin arasında boy gösterip muhalefet yap. Oh ne güzel!
Peki bu proje onaylanırken aklınız neredeydi?
Şimdi orada her ne sebeple olursa olsun, eylem yapanların arasına girmeye hakkınız yok. Bir de, CHP’li bir vekilin önderliğinde İskenderun’da toplanıp, hiçbir şey olmamış gibi, eyleme katılıyorsunuz..
Dedim ya.. Bu direnişin 12 ağacın kesilmiş olmasıyla ilgili bir ilgisi yok..
Madem çok çevreciyiz..
Ve Taksim’de olup bitenlere kızıyoruz..
O halde, İskenderun’da.. Yani burnumuzun dibinde, Yarıkkaya’nın bir tarafı tamamen yanarken, aklınız neredeydi?
CHP’li Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek’in, ‘Amanoslar yeşerecek’ kampanyasına ne oldu? Niye sözünde durmadı?
İstanbul’da 12 ağaç kesildi, İskenderun’da ise yüzlerce hektar orman yandı..
İskenderun Gençlik Eğitim Derneği dışında kim ne yaptı?
Gidin bakalım o ağaçlardan kaçı kalmış. Ya da hiç kalmış mı?
O ağaçlar cayır cayır yanarken, bizler ne yaptık?

BU ÖFKE NİYE?
Bu arada İskenderun’da istenmeyen olaylar yaşandı..
Pac Meydanı’ndan Anıt Alanı’na yürümek isteyen bir grup, yol boyunca polisi tahrik edip, sonra da taşla saldırdı. Yüzlerini gizlemişlerdi..
Belli ki; olayı provake edip, halkın tepkisini kullanıyorlardı.
Polis biber gazı kullanmak zorunda kaldı.
Çöp konteynırları ateşe verildi.
Halk olup bitenler karşısında öfkeliydi..
Şimdi soruyorum:
Taksim’i bahane ederek, İskenderun’u kıyamet yerine çevirmenin neresini savunacağız?
Kaldı ki, Gezi Parkı İskenderun’daki eylemden önce yürüyüşe açılmıştı..
Bunu bilmiyorlar mıydı? O halde bu protestonun amacı neydi?
Yoksa ideolojik bir eylem miydi?!
Bir cumartesi günü çarşıda çocuğuyla gezip dolaşan ailelerin maruz kaldığı olaylar zincirinde, polisi biber gazı kullanmaya zorlamanın anlamı nedir?
Bu tahrik, bu öfke niye?

ÜYSEN OYUNU BOZDU!
Hayırsever İşadamı Nuri Üysen, Atalar Koleji’ni ‘kaosa’ sürükleyen Cuma Bal’a fena yüklendi. Belgeler çarpıcıydı..
Çok sertti.. Dört koldan bombaladı..
Cuma Bal’ın ortaya attığı iddiaları ‘belge’lerle yalandı..
Nihayetinde ortada bir oyun vardı, Nuri Bey de bu oyunu bozdu..
“Hasan Bahtiyar’ın ihanetine uğradım” diyen Cuma Bal’a, satış işleminin yapıldığı ‘protokol’le yanıt verdi.
Kira sözleşmesinin 2009’da hükmünü yitirdiğini ispatladı..
Dahası..
Yargıtay’a temyiz başvurusu yapılmasına rağmen, dilekçe işleme konmadan, bunun neticesi beklenmeden bir devir işlemi yapıldı.
Nuri Bey itirazda bulunup, kararın durdurulması talebiyle milli eğitime başvurdu.
Nuri Bey, ayrıca kendisinden 1 milyon dolar ve yeni bir okul inşaa etmesini isteyenleri görüntülerle deşifre etti. Daha ne olsun?
Cuma Bal sandı ki, meydan boş!
Sanki, boşanma eşiğindeyken; mahkemede kendisi hakkında yığınca iddialarda bulunan eşi değilmiş gibi, herşeyi unuttu..
Oysa gerçek ortada!
Mahkemeye koşup, ‘Benim malımı, benden habersiz sattı’ diyen kadın kimden şikayetçi? Eşi Cuma Bal’dan!
Sonradan okulu tekrar teslim alan kim?
Hile ile sattı denilen Cuma Bal..
Eğer bugün şikayetçi olan kadın, eşi Cuma Bal ile işbirliği içerisindeyse, buna ne denir?
Takdir mahkemenin!

HATAYSPOR KİMLERİN AHINI ALDI?
Hatayspor’un PTT 1. Lig’e çıkması için son bir maçı vardı.
Finalde Fethiyespor’u yenmeliydi!
Üstelik Fethiye ilçe takımıydı..
İskenderunspor’a sahip çıkmayarak, il takımının 1.Lig’e çıkması için çaba gösterenler, ilçe takımı Fethiyespor’un neler yapabileceğini göremediler.
Kırıkhanspor da öyle..
Galiba, hem İskenderunlular’ın hem Kırıkhanlılar’ın ‘ahı’ tuttu.
Üstelik skor 1-1 iken, 90 artı 3’te gelen gol için ne diyeceğiz?
Takdir-i ilahi mi?
Peki o halde..
Hatayspor’da oynadığı zamanlar, beğenilmeyip bonservisiyle birlikte gönderilen Onur, şimdi nerede oynuyor? Ben söyleyeyim:
Fethiyespor’da!
Peki 1. Lige giden yolculukta Hatayspor’un hayallerini yıkan ve Fethiyespor’un attığı iki gölün asistliğini kim yaptı?
Bir zamanlar Hatayspor’da top koşturan Onur’dan başkası değildi..
Başka da bir sözüm yok..
Geçmiş olsun!

10 Yorumlar

 1. Bir haftadır yaşanan olaylar bazılarının söylediği gibi hiç de karmaşık değildir. Aksine söylem ve eylem biçiminden örgütlenme şekli ve hedefine değin her şeyiyle gayet açık ve nettir. Müslüman halkın bir kısım hak taleplerinin siyaset nezdinde karşılık bulmasına duyulan öfke, kibir ve düşmanlık ‘doğal hayata sadakat ve betonlaşmaya tepki’ bahanesiyle sokak ve meydanlara taşınmıştır. Üstelik sokak ve meydanlar temel hak ve özgürlükleri teminat altına almak üzere değil, tersine gayrı meşru şiddet sarmalıyla kuşatma altına almak istedikleri siyaset ve toplumu en temel haklarından mahrum edip yeni bir askeri vesayete kapı aralamak üzere tepe tepe kullanılmıştır.

  Ülke genelinde şiddet ve korkuyu hâkim kılan eylemlerin belli kesimlerce haklı bulunması ve “halk tepkisi” kavramıyla meşrulaştırılması da dikkat çekicidir. Halkın oyuyla iktidara gelmiş olmasına rağmen mevcut hükümetin bu çevreler nezdinde bir türlü kabul edilememesi ve icraatlarının sürekli biçimde meşruiyet testine tabi tutulması söz konusu iktidar seçkinlerinin geçmek bilmeyen hazımsızlıklarını ortaya koymaktadır. Şimdi bu kesimler sokaklara yansıyan vandalist eğilimler içeren görüntülere baktıklarında bir türlü sandıktan çıkartmaya muvaffak olamadıkları iktidarın kokusunu alıp heyecana kapılmaktadırlar. Ve bu heyecanla/telaşla dayatmacılığı, ölçüsüzlüğü, şiddeti meşrulaştırma çirkinliğine düşmektedirler.

 2. bizden, taksimde valide sultan camisine ayakkabı ile giren ve bu yetmezmiş gibi orada bira içen ahlaksızlar güruhuna ve onları iskenderunda sözde devrimcilik oynayarak desteklemeye çalışanlara saygı duymamızı beklemeyin. biz ancak insanlara saygı duyarız.

 3. Bende oradaydim.Orada cogunlukla gencecik cocuklar yürüdü.bunu yazan arkadas sen orada degilmişsin ki pac Meydanı’ndan anıta kimse yürümedi.polis yumusakti bence.hatta anıttan paca kadar yürüyüşe müsamaha göstererek elinden geldiğince çatışmadan kaçındı.pactan e-5 e izin vermedi ve zorlayanları da mecburen puskurttu.fasist degildi itidalliydi.idris adında yorum yapan arkadas iyi ki burada polis müdürü falan değil.zira halkı birbirine düşürüp savaştıran zihniyet onun ki.insanlar tepkilerini gösterebilir.kimse kimseyi sevmek zorunda da değil.sadece saygı ve gazeteci İcin de ahlaklı ve doğru haber.

 4. eylem yapan çapulcular sürüsü şunu akıllarına çok iyi koysunlar: şu anda olayları sabırla izleyen ve sabırları gittikçe zorlanan sessiz çoğunluk ayağa kalkarsa bu çapulcular sürüsü kaçacak delik arar…milletimiz sağ duyuludur. sandıkta çuvallayan bu guruhun tek emeli ülkede kaos çıkarmaktır. artık bu tür vicdan fukaralarına ülkeyi bırakacak değiliz…ağaç sevgisiymiş.önce insanı ve ülkeyi sevmeyi öğrenin

 5. Olayin bir odun ağaç olayı olduğunu dusunmeniz hayret verici… millet biriktirdiklerini akp iktidarina kusuyor, evet olaylar hosdegil ama bunu tetikleyen halka capulcu diyen bir zihniyet. Ozur dilenmesi lazim. Adam gibi konusulmasi…

 6. yazınız çok hos olmus dılınıze saglık … yıllardır pkk prangasından kurtulmaya çalısıyorduk sımdı basımıza bu chp lilrın prangası çıktı Allah ıslah etsın dıyelım.

 7. Hic kusura bakmayin ama bilipte bilmemezlikten geliyorsunuz… eylemin asil sebebi bir sitemdir bir dur demektir… bir agac icin bunlarin yapilmadigini sizler de iyi biliyorsunuz neyi savunuyorsunuz? istenmeyen bir basbakan soz konusu evet 10 yildir iktidar olabilir ama artik istenmemektedir…..

 8. Bunu yazan kimdir bilmiyorum ama önce haberciliği bir öğrensin derim, bugün o yürüyüşte bende vardım ama toplasanız 10 tane CHP bayrağı ya vardı ya yoktu, en önde Mhp li gençler, TGB liler ve alkışlarla yürüyen halk vardı. İşinizi iyi yapınki bizde yazarlarınızı ve yazdıklarınızı ciddiye alalım.Ayıptır yaptığınız.

 9. Sandıktan ümidini kesen Cumhursuz Hezeyan Partisi 14-15 yaşlarındaki çocuklarla sokakları terörize ederek rant devşirmeye çalışıyor.Bu millet sizin tiynetinizi çok iyi biliyor..!Ve Bizler de çok iyi biliriz sizin ağaç sevginizi! Sizin ağaç sevginiz tek parti döneminde kurduğunuz darAĞAÇLARI’ndan öte gitmez!MİLLETİN KENDİSİ İKTİDARDA ARTIK!İNŞALLAH YEREL SEÇİMDE DE ŞEHRİMİZİ SİZİN GİBİ HALK DÜŞMANLARININ ELİNDEN ALACAĞIZ…!!!

 10. YA RABBİM BİZİ DÜŞMANLARIMIZA GÜLDÜRME.
  ŞU HALİMİZE BAKIN YAAA.
  DEVLETİMİZİ YIKAMAYANLAR ANLADILAR Kİ ANCAK TC İÇTEN YIKARIZ.
  KENDİNİZE GELİN ARKADAŞLAR KALKINAN BİR DEVLETİZ,SÖZ SAHİBİ OLAN BİR MİLLETİZ. AMA BÖYLE OLMAMIZI İSTEMEYENLERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜYORSUNUZ.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here