arsuz lütfü
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, birlik, beraberlik ve dayanışma toplantılarına aralıksız olarak devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Arsuz İlçesi’ne bağlı Arpa Deresi ve Tatarlı köylerini ziyaret eden Başkan Savaş, köy muhtarları ve sakinler ile bir araya geldi ve sohbet etme imkânı buldu. Yapılan birlik, beraberlik ve dayanışma toplantılarına Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın yanı sıra, Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Arpa Deresi Köyü Muhtarı Mustafa Arslan, Derekuyulu Köyü Muhtarı Yusuf Gökçe, Tatarlı Köyü Muhtarı Ali İçen, Konacık Köyü Muhtarı Mehmet Gül ve köy sakinleri katılım gösterdi.
Arpa Deresi Köyü Muhtarı Mustafa Arslan ve Tatarlı Köyü Muhtarı Ali İçen, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın köylerine gerçekleştirmiş olduğu ziyaretlerden dolayı ayrı ayrı teşekkür ettiler.
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik ve dayanışmaya ihtiyacı olduğunu hatırlatarak, “Gün birlik, beraberlik günüdür. Hatay insanı olarak hepimiz kenetlenmeliyiz. Geçmişten gelen ve bizlere miras olarak bırakılan bu topraklarda var olan kardeşlik duygularını gelecek nesillere aktarmalıyız” dedi. Başkan Savaş, Arpa Deresi Köyü Muhtarı Mustafa Arslan ve Tatarlı Köyü Muhtarı Ali İçen’e kitap hediye etti. Birlik, beraberlik ve dayanışma toplantısı sonunda Başkan Savaş ve toplantıya katılan sakinler günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

MÜFTÜLER KÖYÜ’NÜ ZİYARET ETTİ
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, birlik, beraberlik ve dayanışma toplantıları kapsamında geçtiğimiz hafta sonu Belen İlçesi Müftüler Köyü’ne ziyarette bulundu. Yapılan ziyarette Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Müftüler Köyü Muhtarı Tahsin Zeydan ve köy sakinleri yer aldı. Müftüler Köyü Muhtarı Tahsin Zeydan, Başkan Savaş’ın köylerine yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür etti. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Belen ilçesi Müftüler köyü sakinleri ile yaptığı sohbette düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma toplantılarına devam edileceğini, Hatay üzerinde oynanmak istenen oyunların dinler arası kardeşliği kesinlikle zedelemeyeceğini, insanların yüzyıllardır kardeşçe yaşadığı bu coğrafyada kardeşliğin, birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın hâkim olacağını ifade etti. Ziyaretin sonunda Başkan Savaş, Müftüler Köyü Muhtarı Tahsin Zeydan’a kitap hediye etti ve günün anısına köy sakinleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven − 7 =