AZİM ŞAHİN NEDEN GÖREVDEN ALINDI?

3
245
Azim Şahin
Azim Şahin

Azim-Şahin
YILMAZ AKPINAR YAZDI..
İskenderun Belediyesi İmar Müdürü Azim Şahin görevden alındı..
İdare seçimlere az bir süre kala niçin böyle bir karar aldı, bilinmiyor..
Oysa, Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek göreve geldiği günden bu yana, imarla ilgili bir takım spekülasyonlar defalarca gündeme gelmesine rağmen, idare Azim Şahin’in arkasında kalkan olmuştu.
Hatta 4 yılı aşkın bir süredir görevde olmasına rağmen, şiddet olayına da maruz kalan Şahin’in, Revizyon İmar Planı’nın meclise geleceğe bir tarihte görevden alınması şaşkınlıkla karşılandı.
Azim Şahin’in tecrübeli, donanımlı olduğunu her seferinde dile getiren Başkan Civelek, bugün ne oldu da fikir değiştirdi?
Kaldı ki, birçok insan şimdi başkana soruyor:
“- Madem Azim Şahin görevden alınacaktı, o halde neden göreve geldiğin gün bunu yapmadın? Neden kadrolarınla gelmedin?”
Bu konuda Başkan Civelek ne düşünür, bilemem..
Sanırım, her zaman ki gibi sessiz kalacak..
Biz alıştık bu durumuna..
Ancak, vahim bir soru daha var karşımızda..
Diyorlar ki:
“- İmar Revizyon Planı bitti.. 1/5000’lik Mayıs’ta, 1/1000’lik de Haziran’da belediye meclisinin gündemine geliyor. Azim Şahin’in apar topar görevden alınmasının sebebi, plandaki detayların masa başında belirlenecek olması mı?
Hatırlayın; Ankara firması, büyük arsalar için rotayı İskenderun Belediyesi’ne çevirmişti.. Bu konuda birçok meclis üyesi de endişelerinden sözedip, idareye tepki göstermişlerdi..
Yoksa, meclis üyeleri tepkilerinde haklı mı çıkıyor?
Sorularımıza devam edelim:
– Seçimlere az bir süre kala, bu görev değişikliğinin anlamı nedir?
– Bu değişimin, revizyon imar planıyla bir alakası var mıdır?
– Madem Azim Şahin’le ilgili sıkıntılarınız vardı, o halde neden bu sıkıntılara ortak olan başka isimler görevlerinde duruyor?
– Hem, bu rahatsızlık neden 4 yıl boyunca sizi tedirgin etmedi de, bugün rahatsız oluyorsunuz?
– Var sayalım ki, ortada bir rahatsızlık yok.. O halde Azim Bey, neden Adana’dayken bu işlemi yapıyorsunuz? Revizyon İmar Planı’nın günahı, sevapları nedir? Yarın masa başında harmanlanan bu planın günahı, vebali veya faturasının sorumluluğunu idare üstlenmeyecek mi?
Ben herşeye rağmen, bu konuda Başkan Civelek’in tek başına karar verdiğini düşünmüyorum. Merak ediyorum, Yusuf Bey’i bu kararı alırken kimler ikna etti?
Hem Yusuf Bey neden şehir dışındayken, görev değişikliği gündeme alınıyor?
‘Yaptım, oldu. Karşıma çıkmasın..’ mantığındaki gerekçe nedir?
Yusuf Bey konuşsa da, aydınlansak!!!

3 YORUMLAR

 1. Azim şahinin görevden alınmasına sevinmedim desem yalan olur,Adıma ,Vatandaşın adına ,memleketim adına çok sevindim.
  Azimi çok iyi tanırım ,imar müdürü olmadan önce akçayda ev kiraları ucuzdur diye abimin evinde otururdu,müdür olunca Allah yürü kulum dedi ,vilalar,da,reler,sahilde milyonluk konut ,lüx araba,bunlar belediyeden aldığı maşla olması mümkün değil ,bırak ailece akşamları mesai yapsalar yine olmaz.
  Neyse Azim ve Muttinin xamanla hayat doktorasını yaptım.
  Bizim azim çok yomşak başlı her başkana çok yakın olabilecek kabiliyetde eğilerek yaklaşan ve eğilerek geri geri çekilen kişiliği var,dinlersen karıncayı incilmez,vatandaşa gelince ,haklı işinde yukardaki radar yokuşunu gösderen ve öbür kulağınada nasıl en kolay şekilde iniş yolunu kösdererek bu şekli kendine pirensip edinmiş kişiliği var.ve çok da başarılı oldu bu arada iki kızını Amarıkada okutma gücüde edindi.
  Neyse gelelim Yanında koştuğumuz bizim Dr.Başkana yaho neyi bölüşemedinizde azimi dört sene sonra işine son veriyorsunuz.ne gerek vardı Partimiz CHP yi yıpratmaya,bu kişi hakında bütün partili arkadaşlar alıması için sizden riça etti.
  Biz partililer yanınızda koştukki geçmiş belediye yönetiminden memnun değildik eğer bu kadroyu tutacaktınız bari MUTTİ Bablıda kalaydı. ne gerekvardı sizi başkan yapmaya,belediye gülücük dagıtmakla yönetilecek yer değil ve sizi süs olarak veya koltuga daha çok yakışıyorsunuz diyede vatandaş seçimlerde yanınzda koşmadı.
  Keşke Bizim Fanatik Aliyi seçseydik daha iyi kadro kurar ve yönetirdi

 2. yuusuf civeleğin kadrosu yokki kadrosuyla gelsin iskenderuna hizmet değil tokat atmaya geldi onuda çok iyi beceriyor.

 3. Vatandaş adına memleketim adına sevinmesim yalan yolur.peki ya Azimin götürdüklerini kimse sormayacakmı.
  Azimin sadece sahildeki dairesini aile fertleri mesaide yapsa yine bir araya getiremez ya öbürleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × four =