Sahip olduğumuz güzellikleri yeterince tanıtamıyoruz

0
182
kaymakam kokteyl
kaymakam kokteyl

kaymakam kokteyl
Turizm Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında İskenderun Anemon Otel’de düzenlenen ‘Günbatımında kapanış’ kokteylinde eski fotoğraflar sergisi ilgi gördü, yağışlı olmasına karşın günbatımı kısa da olsa izlendi.
İskenderun Turizm Derneği tarafından organize edilen ve Körfez manzaralı Anemon Otel’in ev sahipliğinde yapılan günbatımında kapanış kokteyline Kaymakam Ali İhsan Su, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kamil Türkdönmez, Gökmeydan Belde Belediye Başkanı Necim Bozkurt, İskenderun Belediye Başkan muavini Emin Dönmezer, MHP İlçe Başkanı İbrahim Gül, Halk Eğitim Müdürü Mehmet Mursaloğlu, İTSO Başkanvekili Bülent Seküçoğlu da katıldı.
Mehmet Mursaloğlu’nun arşivinden aralarında bir asrı geçmiş eski İskenderun’un fotoğraflarının yer aldığı sergi ilgi gördü. Başka Kaymakam olmak üzere diğer konuklar kentin eski hallini büyük bir ilgi ve merakla inceledi. Konuklar fotoğrafları her incelemesinde adeta yeni şeyleri keşfettiği gözlenen sergide bir çift İskenderun güvercini de kafeste görücüye çıkarak ilgi odağı oldu.
Anemon Otel’in terasında yapılan kokteylde çiseleyen yağmurun zaman zaman müsaade ettiği anlarda bulutların arasından süzülen güneş ve günbatımının güzelliği kısa sürede olsa izlenebildi.
Kaymakam Ali İhsan Su, dünyanın gelişmiş birçok ülkesine bakıldığında turizm gelirlerinin ülke gelirleri içerisinde önemli bir paya sahip olduğunu vurgulayarak, “Bizde de son dönemlerde yapılan altyapı, üstyapı çalışmalarıyla özellikle 80’lerden sonraki çalışmalarla bugün geldiğimiz noktada ülkemiz de hatırı sayılır yerdedir. Altyapı üstyapı zenginliğine sahip, zaten doğal güzellikleri, tarihi değerleri ve benzeri sahip olduğu güzelliklerle ülkemiz aslında bir turizm cenneti. İlçemiz bazında da en önemli husus, sahip olduğumuz güzellikleri yeterince tanıtamıyoruz, gösteremiyoruz ve bilinmiyor. Bilinmediği içinde bu anlamda turist kaybı sebebi oluyor” diye konuştu.
Kaymakam Su, İlçeyi de içine alan İl bazında yapılan turizm mastır planındaki uygulamaları, bahsedilen konuların hızlandırılması halinde çok kısa sürede İskenderun olarak turizmden istenilen geliri elde etme, istenilen turizm seviyesine çıkmayı gerçekleştireceklerine inandığını sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + three =