Belen’e spor salonu!

vali belen (3)
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Belen Kaymakamlığı’nda ‘2012 Yılı Değerlendirme Toplantısı’ düzenlendi. Toplantıda konuşan Vali Lekesiz, “Hesap verme ve saydamlık ilkesinin, kamu kurum ve kuruluşlarımızın topluma hesap verme kültürünün, kamu yönetimi kültüründe yerleşmesi için buradayız. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da faaliyetleri ve hedefleri değerlendireceğiz. Hizmetlerin daha sağlıklı yürütülebilmesi için vatandaşlarımıza beklentilerimizi iletecek, varsa vatandaşların da taleplerini ve sorunlarını dinleyeceğiz. İlçemiz için, vatandaşlarımız için yararlı bir toplantı olmasını diliyorum” dedi.

28 TALEPTEN 18’İ OLUMLU SONUÇLANDI
Vali Lekesiz, geçtiğimiz yıl ilçede gerçekleşen toplantıda 26 talep iletildiğini, bu taleplerin 18’inin olumlu sonuçlandığını, 2’si ile ilgili olarak proje çalışmalarının devam ettiğini, 6’sının ilgili mevzuata uygun olmadığı için olumsuz sonuçlandığını, bugün iletilen taleplerin de incelenerek yasalar çerçevesinde sonuçlandırılacağını sözlerine ekledi. Belen Kaymakamı Abdülaziz Aydın ise, Güzelyayla Sulama Göleti, 16 derslikli Endüstri Meslek Lisesi ve kısa bir zaman içerisinde inşaat faaliyetine başlanacak olan Kapalı Spor Salonu’nun ilçeye kazandırılmasında emeği geçen Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin başta olmak üzere, bütün ilgililere teşekkür etti. Daha sonra İl Jandarma Komutanı J.Alb. Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl İdare Şube Başkanları, Belen’de tamamlanan, devam eden ve başlanacak olan projeler ve yatırımlarla ilgili bilgi verdiler.
 
HAYDİ HAYATA GÜLÜMSE YAŞAMAK GÜZEL
İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, ‘Haydi Hayata Gülümse, Yaşamak Güzel’ adlı proje kapsamında, yaşama hevesini kaybetmiş olan insanlarımızı hayata bağlamak yönünde uzmanların desteği alınarak çalışmalar yapıldığını söyledi. Kılıç, gençlerimizi narkotik suçlardan korumak ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için de, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye ve Sivil Toplum Örgütleri işbirliğinde gençlerimizin bilgilendirilmesine ve bilinçlendirilmesine yönelik faaliyetler yürütüldüğünü kaydetti.
 
BELEN’E SPOR SALONU
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın da, Belen’e 500 seyirci kapasiteli Spor Salonu ihalesinin yapıldığını ve Şubat 2014’de tamamlanarak gençlerimizin hizmetine sunulacağını, öte yandan futbol sahası yapılması için de yer temini konusunda ilçe belediyesi ile görüşmelerin olumlu şekilde devam ettiğini kaydetti. Sunumların ardından toplantıya katılan Belen İlçe Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar, belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin ve meslek odalarının temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları ile vatandaşlar  taleplerini ileterek çözüm önerileri sunulması fırsatını buldular.

iskenderunhaber
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.