gelisim celkan
Sağlık alanında yatırımlarına hız kesmeden devam eden ve bünyesinde bulundurduğu akademik kadroları ile uzman doktorlarla hastalara daha iyi hizmet verebilmek için çalışan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi, Doçent Dr. Adnan Celkan’la yaptığı atılımla Kalp ve Damar Cerrahisine verdiği önemi bir kez daha gösterdi.
Kısa bir süre önce Özel Gelişim Hastanesi’nde göreve başlayan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Adnan Celkan, neden Gelişim Hastanesi’ne geldiğini anlatarak kalp hastalıklarında erken teşhis ve tedavinin önemine vurgu yaptı.
Doç. Dr. Adnan Celkan kısaca özgeçmişinden bahsederek şunları söyledi; “Gelişim Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölüm sorumlu hekimiyim. Yaklaşık 15 gün önce bu hastanede göreve başladım. Daha önce Antakya’da Özel bir hastanede 4.5 yıl çalıştım. İskenderun Gelişim Hastanesi bölgenin önemli hastanelerinden bir tanesi. Geleceği olan, geleceğe yönelik planları ile gelişmeye olan açıklığı personel ve ekipman donanımıyla bölge insanına hizmet etmekte. Biz de bu hizmete katkıda bulunabilmek için buradayız.”
Doçent Doktor Adnan Celkan, Gelişim Hastanesi’ni seçmesindeki en büyük neden olarak da, Kalp ve Damar Cerrahisi’ne verdiği önem olduğunu belirterek şunları söyledi; “Bölgede konum itibariyle birçok yerleşim merkezine yakın olması, merkezi bir konumda bulunması, bölgenin ilk kurulan özel hastanesi olması bu konuda ileriye dönük çok büyük yatırımlar yapması, planları olması bizi buraya getiren etkenlerin başında. Tabi ki Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi çok büyük emek isteyen, bir ekiple yapılabilen bir bölüm. Yıllarca bu bölgede bu branş yeterince değerini bulamamış bir branş olarak karşımıza çıkıyor. Gelişim Hastanesi bu konuda çok büyük yatırımlar yaptı. Anjiyografi ünitesi, kalp damar cerrahisi ünitesi kurdu. Yoğun bakım üniteleri kuruldu. Anjiyografi ve Kalp ameliyatı yapılabilir hale geldi. İleriye dönük daha farklı şeyler yapabilme adına biz buradayız. Bölge insanına kalp hastalıklarıyla ilgili gerek Anjiyografi gerek cerrahi anlamda elimizden gelen her türlü imkanı sağlayacağımıza ben garanti veriyorum. Bu bölgede birçok hastam var defalarca kendileriyle görüştüm. Tedavilerini ve ameliyatlarını yaptığım insanlar var. Bölgede kalp hastalıkları maalesef yaygın karşılaştığı bir sorun. Biz bu sorunların çözümünde hastalara yardım etmek için buradayız. Kalp hastalığında saniyeler çok önemli, bu yönden bu hastanenin burada olması çok büyük bir şans. Hastalarımızdan bu hastaneye ve bu bölüme sahip çıkmalarını istiyoruz. Burada verilecek hizmetin son derece kaliteli olacağının garantisini veriyorum. Beni tanıyan hastalarım benim sözlerimi bilirler biz gece gündüz hizmete hazırız lütfen bize güvenin, kalbinizi bize emanet edin inanın pişman olmayacaksınız.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 3 =