“Bağkur işlemleri yakında İskenderun’da yapılabilecek”

sgk1
İskenderun Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Mustafa Turan, Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleri ile dernek binasında kahvaltıda bir araya geldi.
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren KİSİAD Başkanı Tamer Eker, “Dernek olarak üyelerimiz ile birlikte yaptığımız toplantılarda bölge ve ülke ekonomisine katkı sunabilmek, istihdama katkı sağlamak için çaba sarf etmekteyiz. TUSKON çatısı altında derneğimiz faaliyetlerini sürdürmektedir. Dernek olarak en son SODES Projesi kapsamında 30 genç insanımıza bilgisayarlı muhasebe, tasarım konularında eğitimler verilmektedir. 9 ay süre ile derneğimizde bu gençlerimiz kurs görecek ve kurs sonunda bölgede ihtiyacı hissedilen kalifiye eleman olarak iş bulabilecekler. Bunun yanında geçtiğimiz aylarda Çin’e iş gezisi düzenlemiştik. Mart ayında da Uganda ve daha sonra Mısır ve Ürdün ve Amerika Birleşik Devletlerine yönelik iş gezilerimiz olacaktır” dedi.
Diyarbakır ve Bursa’da SGK müdürlüğü görevini yaptıktan sonra İskenderun’a atanan Mustafa Turan, KİSİAD üyelerine Sosyal güvenlik kurumu ve genel konular hakkında bilgiler verdi. Geçtiğimiz yıllara kadar vatandaşın devlet için çalıştığını ancak son yıllarda Sosyal Güvenlik kurumundaki ciddi çalışmaların ardından artık Devletin vatandaşın refahı için çalıştığına vurgu yapan müdür Turan, “Artık vatandaşımızın emeklilik işlemlere başvurudan sonra bir ay içerisinde çözülüyor ve emekli olabiliyor. Bunun yanında Bağ-Kur işlemleri yani 4-B işlemleri Antakya’da yapılıyordu yakın bir zaman içerisinde bu işlemler İskenderun’da da yapılabilecek. 2 yıl içerisinde sigorta kurumları birleşecek ve tek çatı altında toplanacaktır. Banımızda ciddi çalışmalar yaparak Fiziki şartlarımızı da düzelttik. Bunun yanından halkımıza daha iyi ve daha hızlı hizmet verebilmek için Alo 170 Hattını devreye soktuk. Hatay bölgesinde 45 bin’e yakın sigortalı çalışanlarımız mevcut. Amacımız işçi ve işverenlerimize daha kaliteli ve daha hızlı hizmetler sunmaktadır.

Önceki İçerik“Atama bekleyen öğretmenlerin sorunu çözülsün”
Sonraki İçerikTÜMSİAD ÜYELERİNE DOĞAKA’DAN KONFERANS