Konut Yöneticiliği Davalık Oldu

Sapanca TOKİ Konutlarında Yönetim Kurulu seçimlerinin usulsüz olduğu gerekçesi ile sitenin eski yöneticisi tarafından dava açıldı.
Sapanca Çayiçi Mahallesi, İzmit Caddesi üzerinde bulunan TOKİ Konutlarında kat malikleri toplantısı yapıldı. 12 Ocak tarihinde gerçekleşen olağan toplantıda 240 dairenin bulunduğu sitenin yönetimi yönetim kurulu ve yöneticisi seçildi. Sitenin eski Yöneticisi Suat Arıkan seçimlerin yönetim planına aykırı ve usulsüz yapıldığı iddiası ile Sapanca Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimliğine kararın iptali için dava açtı.
Mahkeme verdiği dilekçede, gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında seçilen 3 kişilik Yönetim Kurulunun Sapanca Tapu Müdürlüğü’nde belirlenen tescilli yönetim planları maddelerine aykırı olarak gerçekleştiğini belirten Arıkan, “Yönetim Kurulu, toplantıda hazır bulunan kat malikleri tarafından değil de kendince seçilen 15 blok yöneticisi tarafından oluşturulan Temsilciler Kurulu adı altında ve yönetim planı maddelerine tamamen aykırı olarak seçilmiştir. Yönetim planına aykırı olarak seçilen Yönetim Kurulu Üyeleri bu usulsüzlüğü kabul etmemekte ve Kat Mülkiyeti Kanununa göre seçim olduğu söylenmekte ve ona göre işlemler yapılmaktadır. Sapanca TOKİ Konutları Yönetim Kurulu seçimlerinin yönetim planı 2. maddesine göre yapılaması, yenilenmesi konusunu kabul etmemektedirler. Bu sebeple yanlışlığın düzeltilmesi, seçimlerin kanuni usullere göre düzenlenmesi gerekir” dedi.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here