Cemevi’ne destek verenlere teşekkür plaketi

0
225
cemevi88
cemevi88

Cemevi’ne destek verenlere teşekkür plaketi
İskenderun Hacı Bektaş Veli Kültür Tanıtma Derneği ve İskenderun Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği gecede, Cemevi’ne destek verenler plaketle ödüllendirildi.
Gecenin açılış konuşmasını yapan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İskenderun Şube Başkanı Düzgün Argun, inançların merkezi olan Hatay’da, İskenderun’da cemevinin olmayışının büyük eksiklik olduğunu belirterek, Cemevine destek verenlere teşekkür etti.
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İskenderun Şube Başkanı Düzgün Argun, etkinliğin, sohbet etmek amacıyla düzenlendiğini belirtti.
Cemevi’ne destek verenlere teşekkür plaketi
Gecede bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, bu gün özgürce konuşmayı, özgürce düşünmeyi, fikri hür, vicdanı hür çocuklar yetiştirebilmeyi Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e borçlu olduğumuzu söyledi. Alevi felsefesinin güzel bir felsefe olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Alevi kültürü eline, beline, diline sahip ol diyor. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Ne diyor? Bilimle amel birbirine eşittir. Amelsiz bilimin kıymeti harbiyesi yoktur” dedi.
Cemevi’ne destek verenlere teşekkür plaketi
Konuşmasında, Hacı Bektaş Veli’nin, ‘hararet sacda değil nardadır, keramet tacda değil baştadır, her ne ararsan kendinde ara, Kudüs’te, Mekke’de, Hac’da değil’ sözlerine de yer veren Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Alevi kültürü, önemli bir hayat felsefesine dayanmaktadır” diye konuştu.
Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, cemevine yapılan katkının önemini vurguladı.
İskenderun Hacı Bektaş Veli Kültür Tanıtma Derneği Başkanı Kemal Soysüren’in de hazır bulunduğu gecede, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan da bir konuşma yaptı. Başkan Altan, “Yaradan bizleri yaratırken ayrım yapmadan yaratmıştır. Bizlerde gönül bağı ile birbirimize bağlıyız, aramızda ayrım ve ayrıcalık yoktur. Toplumumuzun her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde birlik olalım bir olalım” diyerek insana sadece insan olduğu için değer vermemiz gerektiğini belirterek, verilen plaket için teşekkür etti. Anıl Life Otel’de düzenlenen yemekli gecede, Cemevi’ne destek verenlere teşekkür plaketi verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − 8 =