ATTDER Hatay İl Yönetimi Belirlendi

ATTDER Hatay İl Yönetimi Belirlendi
ATTDER (Acil Tıp Teknisyenleri Derneği) Basın ve Yayın Sekreteri ve Hatay İl Başkanı Osman Nuri Kundakçı İl Yönetim kurulunu belirlediklerini açıkladı.
Kundakçı, ATTDER (Acil Tıp Teknisyenleri Derneği) 14 Aralık 2012 tarihinde yaptıkları genel kurul sonrasında genel merkez yönetim kurulunu belirlediklerini, artık yeni dönemde Acil Tıp Teknisyenleri ve 112 çalışanları adına ciddi çalışmaları olacağını ifade etti.
Dernek Genel Başkanlarının Cumhurbaşkanına çıkarak 112 personelinin riskli çalışanlar arasında alınmasını ve bunu karşılığı olan hak ettiği ücreti alması gerektiğini ilettiğini aktaran Kundakçı “Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği ve Bakanlığımızın çalışmaları sonucu artık 112 çalışanları özellikli birim olarak kabul görmüş ve hak ettiği ücreti almışlardır” dedi.
Artık en önemli hedefleri üzerine yoğunlaştıklarını kaydeden Kundakçı “ÖSYM’nin adaletsiz kat sayı uygulaması, (Merkezi Teknik eğitim Bölgesi) sebebi ile mağdur edilen on binlerce Acil tıp teknisyenin hak ettiği eğitim hakkına kavuşması için “uzaktan eğitim” modeli Ön lisans programı “İlk ve Acil Bakım Teknikerliği “ bölümünü okumasını sağlamak olacak. Bir diğer önemli hedef ise; 5510 sayılı yasa kapsamında riskli meslek grupları belirtilmiştir. Yasa gereği Emniyet, TSK ve İtfaiye çalışanlarına yıl bazında aldıkları fiili hizmet zammı ile erken emeklilik imkanı tanınmaktadır. 112 Çalışanları da 7/24 canla başla en ağır koşullarda polis, asker ve itfaiye çalışanları ile çalışmaktadır o yüzden 5510 sayılı yasa kapsama alınmalıdır” diye konuştu.
Yönetimi belirlediklerini vurgulayan ATTDER (Acil Tıp Teknisyenleri Derneği) Basın ve Yayın Sekreteri ve Hatay İl Başkanı Osman Nuri Kundakçı, İl Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) Burhan Daşkın, İl Başkan Yardımcısı (Eğitim) Meryem Erden, İl Başkan Yardımcısı (Sosyal İşler) Eyüp Duran ve İl Başkan Yardımcısı (Öğrenci Faaliyetleri) Erkan Çelen görev aldığını söyledi.

Önceki İçerikAsfalt kaplama ve asfalt onarım ve yama çalışması sürüyor
Sonraki İçerikİSMO’dan meslek içi eğitim semineri
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.