“112 çalışanları da erken emekli olmalıdırlar‏‏”

“112 çalışanları da erken emekli olmalıdırlar‏‏”
Acil Tıp Teknisyenleri Derneği ( ATT DER ) 3 yıl boyunca yola devam edeceği yeni yönetim kurulunu belirledi. Hatay İl Başkanı Osman Nuri Kundakçı, Genel Merkez Yönetim kuruluna seçilerek Basın ve Yayın Sekreteri oldu.
Acil Tıp Teknisyenleri Derneği 4.Olağan Genel Kurulu 14 Aralık 2012 günü İzmir Ege Bölgesi Sanayi Odasında gerçekleştirildi. Genel kurula İzmir Vali Yardımcısı Ardahan Totuk, İl Ambulans Servisi Başhekimi İbrahim Tuğlu, sendika ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle çok sayıda acil tıp teknisyeni katıldı. Derneğin Denetleme kurulu, Eğitim Komisyonu ve Arge komisyonu başkanlığı gibi görevleri yürüten Hatay İl Başkanı Osman Nuri Kundakçı, son yapılan seçimde derneğin genel sekreteri oldu. Kundakçı basın ve yayın faaliyetlerinde görev alacak.
Hatay İl Başkanı Osman Nuri Kundakçı yaptığı açıklamada; 2006 yılından beri meslektaşlarımızın sorunlarını çözme çabasındayız. En son dernek başkanımızı tüm meslektaşlarımızın gayreti ile Cumhurbaşkanı ile 112 çalışanlarının riskli birimi alması için görüşmeye gönderdik ve 112 çalışmalarımız sayesinde riskli meslek grupları arasında yer aldı dedi.
Önümüzdeki süreçte en önemli iki husus olarak Acil Tıp Teknisyenleri’nin uzaktan eğitim ile Acil Tıp Teknikeri yapılması ve 112 çalışanlarının da fiili hizmet zammı alarak erken emekli olmasını sağlamak olacağını ifade etti.

Önceki İçerikÇocuk intihar yaşı 8’e indi!
Sonraki İçerikAtalar Koleji finale şartlandı!
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.