Hakkınızı helal edin!

0
120

Ah şu hayatta batıl inançlar olmazsa bazen bu dünyanın kahrı çekilmez ya..
İnsanların iş kaygılarını, evinin, işinin, okulun, yaşamın tüm stresini gerçekten bazen çok aptalca düşünceler unutturuyor bizlere.
Son günlerde oldukça heyecanlı günler yaşıyordum. Kalbinin atışları gerçekten kıpır kıpır, özlemle ve heyecanla bekliyorum. 21 Aralık gününü.
Bu güne kadar yaşadığı ülkeyi, evini, yurdunu bırakarak buralara gelen mayası bozuk olan mayalıların 22 Aralık’taki tavırları ne olacak çok merak ediyorum.
Mademki; kıyamet kopacak bizde hazırlığımızı yapalım artık.
Sevgili arkadaşlar yaşamımız boyunca iyi ve kötü günler geçirdik. İstemeyerek sizleri kırmış olabilirim. Ama inanın içimde hiçbir şey yoktur. Beni tanıyanlar zaten bunu çok iyi bilir. Hani olur ya kıyamet koparsa hayatta kalan mayalılar haklarını helal etsinler bana. Peki, bizi kim gömecek? Hadi diyelim ki kıyamet koptu. Ee.. Bizim mezarımız da hazır değil! Gerçi sabah erkenden ben Çankaya Mezarlığı’na gider orada beklerim. Çünkü olur ya kıyamet koparsa valla dirimizde bize bakmadılar. Ölümüzde kimse bakmaz. Bedenimiz düştüğü yerde kalır. Belediye de zaten hizmet dışı olacak o gün. Acaba diyorum Sakıt’a mı çıkayım! Yoksa denize mi açılayım. Tüm plan alternatif hazır. Son hazırlıklarımı yaptım. Şu an kıyametin kopmasını bekliyorum.
Çok komik değil mi! Daha bitmedi. Bakalım şirince de 21 Aralık günü ne olacak tüm dünya gibi bizlerde heyecanla bekliyoruz. Ama ben yinede sizlere Şirince’nin günlük yaşam tarifini vereyim. 21 Aralık günü sabah saat 10:00’da yataktan kalkanlar için güzel bir kahvaltı var.
Saat 12.00’de orman yürüyüşü.
14.00 Piknik alanında öğle yemeği.
17.00 Şarapla gün batımı.
18.00 Mehdi ile Mesih’in buluşması
19.00 Son akşam yemeği.
20.00 Düşen gök taşları izleme.
21.30 İsrafil’den Sur dinletisi.
23.00 Keşke herkes burada olsaydı konuşmaları.
00.00 Kıyamet ve kapanış.
00.01 Mahşerde buluşma.
00.02 Ulan hani Şirince’ye bir şey olmayacaktı! tartışmaları.
00.03 Sözlü savunma için hazırlanma.
04.00 Sözlülerin bitimi.
05.00 Sırat köprüsü turu.
06.00 Cennet ve cehennem için dağılış.
Eee artık sabah oldu. Bizde kalkıp işimize bakalım artık. Kıyamet kopmayacakmış diye bir haber geldi. Geceden beri bekledik ama olmadı.
Ne yapalım artık yapacak bir şey yok. Durmak yok yeni kıyametleri beklemeye yeni takvimleri araştırmaya devam..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen + 7 =