İskenderunspor zor bir dönemeçten geçiyor

0
108

Türk futboluna inanılmaz oyuncu veren ve kentimizin ismini tüm ülkeye duyuran İskenderunspor, şu anda çok zor bir dönemeçten geçiyor.
Bir zamanlar ismiyle tüm spor kamuoyunun dikkatlerini buraya çekmeyi başaran İskenderunspor’un üzerinden kara bulutlar dağılmıyor. İskenderun pimi çekilmiş bomba gibi. Tam bir sinir harbi yaşanıyor. Bakalım bu sinir harbinden kim galip çıkacak? Futbolcular mı, teknik heyetimi, yönetim mi, yoksa taraftar mı?
Pazar günü kendi evinde oynadığı kilimli maçını izleyenler bilir izlemeyenlere de ben aktarmış olayım.
Futbol adına çok şey konuşmak istemiyorum. Ama şunu yazmadan edemem. Sanki tesiste futbolcuların şırıngayla enerjileri alınmış ve maça öyle gelmişlerdi.
Futbol adına ortada hiçbir şey yok ve kafada zaten futbolu bitirmişler gibi gördüm.
Sahaya çıkan bir futbolcu şartlar ne olursa olsun mutlaka giydiği formanın hakkını layıkıyla vermesi lazım! Eğer profesyonel düşünüyorsa..
Yazdığım yazıdan kimse kendine pay çıkartmasın, aksine iyi okuyarak aklın başına alsın. Buradan iyi ders çıkartsın ki; ileride kendi hayatını kendi eliyle mahvetmesin.
Bir futbolcu sadece oyununu oynamalı, ama bizim futbolcuların çoğu kulağını tribüne vermiş en ufak bir tepkide türbine kafa tutuyor. Kardeşim Allah aşkına sen bu kadar söylenenlere cevap vereceksen ve her şeye tepki vereceksen niye futbolcu oldun?
O zaman çıkıp sokakta kabadayı olsaydın.
Bana göre futbolcuların taraftarlarla tartışması çok doğru değil! Sen çıkarsın sahaya oyununa bakarsın ve galip gelmek için de elinden gelen her şeyi yaparsın. Ama Pazar günü oynanan Kilimli maçında bu oyun gerçekten İskenderunspor’a yakışmadı. Üzüldüğüm bir olayı sizlerle paylaşmak isterim; Gerçekten bu takımın çıkmasında büyük emekler sarf eden eski futbolcuların bu kadar emeğine üzülüyorum. Eğer bu takıma bir şey olursa çok yazık olacak.

Taraftarların yaptığı çok yanlış

Gerçekten sinir harbini büyük bir savaş haline dönüştürüyoruz. Kimse farkında değil!
Taraftarlar kendi arasında kavga yapıyor. Biri sesini futbolcuya yükselttiği zaman diğeri ona müdahale ediyor.
Ya gerçekten şapkamızı önümüze koyalım ve düşünülelim rakip takım gelir buraya maçını oynayıp puan alabiliyorsa alıp gider, peki kendi takımınız deplasmanı gidince böyle olaylarla karşılaşınca hoşumuza gidiyor mu? Gitmiyor.
Rakip takım yedek kulübesine durmadan küfür edilmesi gerçekten beni bile utandırıyor. Artık yeter, ayıptır günahtır karşındaki kişilerin işini yapan bir insan olduğunu unutmayalım. Bakın bir örnek vereyim size;
Kilimle Belediye spor’da forma giyen Şahin Çakır, daha önce İskenderunspor’un formasını giymiş ve bu takıma emek vermiş bir futbolcu. Bu insanların geleceklerini ve ekmeklerini bu işten kazandıklarını unutmayalım. Adam aslanlar gibi golünü attı ve Şahin Çakır’a küfür edilmeye başlandı. Allah aşkına! Bu mu bizim taraftarlığımız! O çocuğun suçu ne gol mü atmak! Gol atmasın da ne yapsın? Evine ekmek götürmesin mi? Artık bazı şeylerden kurtulalım aşalım bu tür olayları..
Demirçelikspor takımı da burada maç yapıyor ve maç kaybediyor. İnanın bana bırakın bu kadar küfür etmeyi, trübünde bayan çok ve kimsenin ağzından olumsuz bir şey duymak mümkün değil! Bence İskenderunspor taraftarları da bu konuda kendini gözden geçirmeli takımına zarar verdiğinin farkında değil!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 2 =