Sahil düzenlemesi yaptırılması ihalesi yapıldı

İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce, rekreasyon alanı (yeşil alan, bahçe, dinlenme, yürüme ve nefes alma alanı) oluşturulması amacıyla sahil düzenlenmesi yapım işi ihalesi yapıldı.
Belediye Brifing Salonu’nda düzenlenen ihalede konuşan İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, İskenderun’da öncelikle altyapı çalışmalarına ağırlık verildiğini belirterek, “İçmesuyu, drenaj kanalları, çöp fabrikasıyla İskenderun’un yaşanabilir bir kent olmasını sağlamak için öncelikle altyapı çalışmalarına verdik. Önemli olan kalıcı çalışmalar yapmak” dedi.Sahil düzenlemesi yaptırılması ihalesi yapıldı
Sahil düzenlemesiyle görsellik de olacağını belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Kalıcı ve estetik olması önemli. Hayırlı olsun” diye konuştu.
İskenderun sahil bandı üzerinde yer alan eski Doğumevi Hastanesi karşısı ile Yelken Kulübü arası sahil düzenlenmesi yapılması amacıyla düzenlenen ihaleye, 5 katılımcı teklif verdi.
Sahilde yapılacak olan düzenlemeyle, rekreasyon alanı oluşturulacak.
Yeşil alan, park, bahçe dinlenme, yürüme ve nefes alma alanında, Ördekli Park’ın karşısında kalacak şekilde Sosyal Tesis-4, uluslar arası standartlarda mini golf parkurları, bisiklet, paten ve kaykay için beton paten sahası, sokak satrancı ve yerinde yapım satranç masaları, satranç sahasında uygulanmak üzere pergola, Eski Doğumevinin karşısındaki alandan Feyezan kanalına kadar olan alanda sahil kenarı boyunca yürüyüş yolu ve yol boyunca bankların bulunacağı sahil yolu düzenlemesi, çocuk parkı ve oturma elemanları, Amfi ile sahildeki düzenlemelerden sonra alandaki yoğunluğun artacağı gözönüne alınarak, bir de otopark yapılacak. Çalışma kapsamında, Belediye 3 Nolu Sosyal Tesis yanındaki çocuk parkının zemin düzenlemesi de gerçekleştirilecek.

Önceki İçerikRauf Denktaş Spor Kompleksi törenle hizmete girecek
Sonraki İçerik“Hatay, 256 bin turistle 150 milyon dolar gelir sağladı”