Kriz aşılıyor mu?

Geçtiğimiz günlerde heyecan gerçekten çok büyüktü. İskenderun spor’un kurtuluş reçetesi masaya yatırıldı. O masada da tatlılar yemekler yendi. Sonra ortam bayram havasına büründü. Yani İskenderunspor’a ciddi maddi destek sağlanacak diye herkes üzerine düşen görevi kabul etti ve paraların da toplanacağını kimlerden nasıl para toplanacağını da tartıştılar. Gerçekten bu konuda emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz.
Bu işin İskenderun geneline ve halka yayılmasının şart olduğunu gördük. Bakın aradan iki hafta geçti, paraların toplanması gerekirken hala hiçbir kurumu ve kuruluşun kişilerin İskendenspor’a bir kuruş verdiklerini duymadık. Araştırıyoruz kimseden ses çıkmadığını duyuyoruz. Allah aşkına masa da konuşulanları kimse unutmadı. Olay daha çok yeni. Bu kadar hafızamızın unutkan olduğunu düşünmeyin.
Oluşturulan komitenin gerçekten bu kent için çalıştığına canı gönülden inanıyorum. Hepsini de çok ama çok iyi tanıyorum. Bu kentin kalkınması için hizmetçiliğini bile yapacak insanlar. Her şey çok güzelde para yok ortada.
Bu paralar nasıl toplanacak? Kim toplayacak? Futbolcular, malzemeciler gerçekten çok sıkıntılı.. Adamların birçoğu 10 aylık ev kiralarını ödeyememiş durumdalar. Toplanan bu paraların acilen borçları çözmesi lazım. Sonra da yeni sezonun yapılması lazım. Şu anda herkesin sessiz bir bekleyiş içerisinde olması gerçekten çok ürkütücü Hani ne oluyor? Diye soranlar çok ama bizde ne olduğunu bilmiyoruz İskenderun’da biliyorsunuz yaz başladı. Aşırı sıcaklarda herkes kendini serin yerlere bırakıyor. Üzerlerine bir mayışkanlık düşüyor. Bu sorunun bir an önce çözülmesi için çok serin bir suyu memleketin üzerinden aşağı doğru dökmek lazım
Para gelmeden hesaplar yapılmasın.
Biliyorsunuz burada dedikodu çok güçlü. Hükümet indirip hükümet yaparlar. Kulislerin ciddi döndüğü bir üretim merkezi İskenderun. Yapılan bir oluşumun ardından ise herkes hesap yapmaya başladı. Takımın içinde olmayanlar bile takımın içinde gibi hesaplara başladılar. Kim kendine nerede nasıl bir iş çıkartır diye çalışıyor.
Bazıları hocaların yerini gözlüyor, bazı insanlarda kendilerine birilerini esir etmeye çalışıyor. Allah aşkına dürüst olmadığımız sürece bu işleri nasıl çözeceğiz?
Önce bu takımın dışarıdan bağı kesilmeli. Bu takımı takımın hocası, yöneticileri ve başkanı yönetmeli. Başkalarının dışarıdan söylemeleriyle hareket edilmez ve edilmemeli.
Şu anda takımın başında olan Can hoca ve ekibi. uzun zamandır para almıyor. Geçen kimin ne kadar alacağını da ek tek yazdık. Bu kadar olumsuzlukların döndüğü bir takımın başında dışarıdan getireceğiniz hangi hoca durur. Acaba buraya çok ünlü hocaları da getirseniz bir gün bizim kahrımızı çeker mi? Parasını alır işine bakar. Parasını alamadığı an hadi bana ey vallah der ve çeker gider.
Bu nedenle hesabınızı kitabınızı çok iyi yapmalısınız. Dışarıdan gelen dedikodularla değil yaşanan sorunların içerisinden sizlere yardımcı olanlarla birlikte çıkılması en doğru karar diye düşünüyorum.
Hocayı beğenmeye bilirsin o zaman parayı bastırırsın çok büyük hoca getirirsin. Futbolcuları beğenmesin bastırırsın parayı iyi futbolcular alırsın. Tesiste ve onların ihtiyaçlarını karşılamadığınız zaman size demeyecekler mi bu nasıl bir yer? İlgi yok, imkan yok diye. Ama bu futbolcular, teknik heyet, malzemeciler para almıyor. Paralarını hala almadıkları halde kendi memleketlerinden dolayı takıma sahiplenmiş durumdalar bunu gözden geçirmekte fayda var.

iskenderunhaber
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.