23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İskenderun’da da düzenlenen törenlerle coşku içinde kutlandı. 23 Nisan dolayısıyla ilk tören Anıt Alanı’nda düzenlendi. Protokol mensupları anıta çelenk sunarak Ata’ya olan bağlılıklarını ifade ettiler.
İzindeyiz Atam
Anıt Alanı’ndaki törene, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Garnizon Komutan vekili ve 39.Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcısı P.Alb.Ali Mücahit Sırmacı, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, İskenderun Deniz Üs Komutanı Dz.Kur.Kd.Albay Atilla Kaya, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Mustafa Kemal Üniversitesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Osman Atahan, askeri ve sivil protokol üyeleri katıldı.
Çelenklerin sunumunun ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Kutlama programı, 5 Temmuz Stadyumu’ndaki törenle sürdü.
İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Garnizon Komutan vekili ve 39. Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcısı P. Alb.Ali Mücahit Sırmacı, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, halkı ve çocukları selamlayarak, bayramı kutladı.
Protokol üyeleri ayrıca, yürüyerek, törende görev alan öğretmen ve öğrencilerin de bayramını kutladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Muharrem Keleşoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı ve çocuklarımızın geleceğimiz ve güvencemiz olduğunu söyledi. Öğrenci andı ve şiirlerin okunduğu program, tören geçidi ve gösteriler ile sürdü. Program bitiminde protokol, görevli öğretmen ve öğrencileri kutladı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − 3 =