Mustafa Özdemir’in suçu ne?!

İSDEMİR fabrika sahası dışında, Çelik İş Sendikası’na ait temsilcilik binasında işyeri temsilcisi Osman Özdemir, Çelik İş Sendikası Şube Sekreteri Mustafa Özdemir’i silahla vurdu, sonrasında da intihar ederek hayatına son verdi.
İnanılacak gibi değil..
Neticede iki can yaşamını yitirdi..
Bu kadar basit olmamalı..
Jandarma sebebini araştırıyor..
Kulağımıza farklı duyumlar da geliyor..
Ama ben duyumlardan çok, Mustafa Özdemir’in ölebileceği ihtimalini aklıma bile getiremiyorum.. Sevdiğim bir insandı..
Sıkı bir ülkücüydü.. Zaman zaman Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman’a yaptığım ziyaretlerde görür, sohbetlerine bayılırdım..
O farklı bir insandı..
Sendika yöneticileriyle çoğu zaman görüşlerimiz ayrışırdı, ama Mustafa Özdemir bu durumu hiçbir zaman dert etmezdi. Hoşgörülüydü..
Yanlışları kabul eder, doğru yolda uzlaşı arardı..
Biliyorum ki, seveni de çoktu..
Zaten, devlet hastanesine sevenleri akın etmişti..
İstanbul’da Hatay Günleri nedeniyle, dün İskenderun’da bulunmayan bir çok dostundan, sağlığı hakkında bilgi almak için sayısız telefonlar aldım..
Ölümüne kimse inanmak istemiyordu..
Ama gerçek önümüzde duruyordu..
Mustafa Özdemir artık aramızda yok..
Allah rahmet eylesin!
Hastanede; Cengiz Gül, olayı ‘bir anlık cinnet geçirme’ olarak nitelendirdi..
Düşündüm o an..
Osman Özdemir’le akrabalık bağları yok..
Sadece soyadı benzerliği..
Bir ayrıntı daha..
İkisi de çok samimi arkadaşlardı..
Takıldığım husus şu:
– Madem her ikisi de çok sıkı arkadaşlar.. O halde Osman Özdemir bunu niye, neden yapsın? Demek ki, planlıydı.. Ya da kafasına koymuştu..
Bu nasıl bir cinnet sebebidir ki, ucunda ölüm olsun..
Yaşamını riske atsın?
Bilemiyoruz..
Belki de başka birşey var..
İSDEMİR ve sendika, ne kadar üzgünse, ben de o kadar üzgünüm..
Zira, jandarmanın soruşturma kapsamında..
Altından ne tür sebep çıkacak, yakında öğreneceğiz..
Ama, bugün Mustafa Özdemir’in yaşamına son veren böyle bir hadisenin, yarın başka isimler üzerinde yaşanmayacağını kim garanti edebilir ki?
Hakikaten şoktayım..
Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine, İsdemir/sendika yönetici ve çalışanlarına başsağlığı diliyorum..

Mustafa Özdemir’e kurşun yağdırdı, kafasına sıktı!

6 Yorumlar

  1. ben tanımıyorum. ama olayı duyduktan sonra çok üzüldüm.inşallah şehit mertebesine ulaşmıştır mustafa abimiz.. osmana gelince onun işi biraz zor.

  2. bende bir isdemirli olarak sevgili mustafa abiminiz vefatının acısı en derin şekllde yaşıyorum hala inanamıyorum mustafa abi çok iyi çok kalender bir adamdı siyasi görüşü herne olursa olsun herkese her türlü yardım elini uzatırdı hiç çekinmeden karşılık beklemeden kim yetiş dese ona mutlaka yardım ederdi ilk saldırıya uğradını duyduğum anda içime bir kor düştü ve hala o kor içimi ve içimizi yakıyor insan inanamak istemiyor helede bunu yapan ile çok iyi dost olduğunu bilmek insanı kahrediyor ve sözün bittiği yerdeyiz büyük başkanımız mustafa babamız abimiz kardeşimiz artık aramızda yok bu insanın kolay kabulleneceği bir şey değil allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun canım abim

  3. her iki arkadaşıma allahtan rahmet,ailelerine başsaglığı diliyorum.19 yıl hizmet ettiğim ve karşılığını fazlasıyla aldıgım isdemir fab.çelik iş sendikası sekreteri sayın mustafa özdemirin hatay da ülkücü camia’nın önde gelen isimlerinden biriydi.isdemirde çalışan arkadaşlarım dara düştüğü an nerede olursa olsun hemen elini uzatırdı,kimseye yüksek sesle hitap etmezdi.allah mekanını cennet etsin amin

  4. bende biliyorum mustafa özdemiri, seveni çok iyi bir insan, diğeri osman özdemir ise sadece osmaniyeliler tarafından sevilen biri. çünkü onları işe sokup bizim gibilerin başına bela eden kişi. şimdi düzgün bir insanın canına kıydı. bu osmaniyeileri buralara sokmayacaksın. bu ay duyduğum cinnet geçirip birini öldüren ikinci osmanyeli. halbuki onlar insanlara cinnet geçirtiyorlar genellikle. MUSTAFA ÖZDEMİRE ALLAH rahmet eylesin.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here