Gemi Acenteliği Yetkili Personel Eğitimi Başlatıldı

Deniz Ticaret Odası İskenderun şubesi tarafından “Gemi Acenteliği Yetkili Personel Eğitimi” başlatıldı. Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi konferans salonunda gerçekleştirilen eğitimde, Eğitmen Ferit Uyar ve Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ticareti Daire Başkanlığından Mikayil Eroğlu tarafından 22 kişinin katılımıyla 5 gün boyunca eğitim verildi. Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ticareti Daire Başkanlığında görev yapan Mikayil Eroğlu “Acentelik Yönetmeliği ve Gemi Acenteleri Eğitim Yönergesi, Gemi Tanımı- Gemi Tipleri- Gemi Ölçümleri, Liman ve Gemi Güvenliği” konular hakkında bilgiler verdi.
Eğitmen Ferit Uyar ise konuşmasında “Gemi acentesi-önemi ve acentelik kavramları acentelik ile ilgili mevzuat fihristi, navlun sözleşmeleri ve acentenin navlun sözleşmelerinden doğan sorumlulukları, gemiye verilen hizmetler, acentenin resmi otoriteler ile ilişkisi, çevre ve denizleri koruma, gemi sertifikaları ve örnekleri, olası iş ve işlemler (deniz hukuku, eksiklik fazlalık, avarya vb), acente-liman işletmeleri ilişkisi- dokümantasyon ve boğaz idareleri” konuları hakkında bilgiler vererek eğitim sonlandırıldı.
Bu eğitimin Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi tarafından 2011 yılı içerisinde ikinci kez düzenlendiği belirtildi. Ayrıca 22-23 Kasım 2011 tarihleri arasında Gemi Acenteliği Yenileme Eğitim Semineri düzenlenecektir.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here