Böylesi ne duyuldu, ne de görüldü

İskenderun’da ameliyata alınan hastadan bir yumurta büyüklüğünde, 8 ila 10 arasında da küçük safra kesesi taşı çıkartıldı. 45 dakika süren kapalı ameliyat ile aynı zamanda hastadan böbreğinde bulunan kist de alındı.
İskenderun Gelişim Hastanesi’nde muayene edilen ve uzun süredir rahatsız olduğu belirlenen hastanın üzerinde yapılan tetkiklerinde yumurta büyüklüğünde ve çeşitli çaplarda safra taşı olduğu böbreğinde de kist bulunduğu tespit edildi.
Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Kenan Yüce ile birlikte Üroloji uzmanı Operatör Doktor Okan Uysal ve ekibiyle birlikte hasta Laparoskopi sistemi ile kapalı ameliyata alındı.
Yaklaşık 45 dakika süren ameliyatta yumurta büyüklüğünde bir adet, düğme büyüklüğünde de çeşitli ebatlarda safra taşı çıkardıklarını ifade eden Operatör Doktor Kenan Yüce, “Kapalı yöntemle yaptığımız bu ameliyatta görüldüğü gibi yumurta büyüklüğünde kocaman dev bir taş çıkardık. Beş santimetre çapında yumurta büyüklüğünde, beraberinde de küçük de olsa çeşitli çaplarda taşlar çıkartıldı. Zaman zaman bu büyüklükte safra taşlarına rastlıyoruz” dedi.
Üroloji Uzmanı Okan Uysal ise, Laparoskopi ameliyatlarının artık Ürolojide de kullanıldığını ve Kapalı ameliyat ile hastaların ameliyat sonrası kedilerini daha kısa sürede toparladıklarına dikkat çekti.
Hastanın görüldüğü üzere böbreğinde de 7,5-8 cm çapında büyük bir kist saptandıklarını belirten Üroloji Uzmanı Uysal “Böbrekte tıkanıklık yapan baskı yaratan bu kisti laparoskopi ile almayı düşündük. Safra kesesindeki taşların alınmasının ardından Böbrek üzerindeki bu kisti de aldık. Yaklaşık 45 dakika süren hastanın ameliyatının başarılı geçtiğini söyleyebilirim.”şeklinde konuştu.

1 YORUM

 1. YAZIMIZ YORUM HALİNDEDİR LUTFEN BİTENE KADAR OKUYUNUZ/OKUTUNUZ
  BUTUN HEMŞEHİRLİLERİMİZİN DİKKATİNE
  GELİŞİM HASTANESİ İSKENDERUNUMUZ İÇİN ÖNEMLİ BİR KURUMDUR HER NE KADAR ÖZEL BİR KURUM DA OLSA HEPİMİZ İÇİN BİR SAHİPLENMEMİZ GEREKEN BİR KURUM VE KAZANÇTIR.
  HASTANEDE GÖREVLİ ÇOK DEĞERLİ HEKİM ARKADAŞLAR OLDUĞU GİBİ MALESEF İŞİNİN GEREĞİNİ VE SORUMLULUKLARINI CİDDİYE ALMAYAN VİCDANINI PARA CÜZDANINDA TAŞIYAN BİRTAKIM HEKİM DİPLOMALI İNSANLAR DA HASTANEDE GÖREV YAPMAYA DEVAM ETMEKTEDİR ÖLÜM VE YANLIŞ TEŞHİS OLAYLARI HERGÜN GEÇTİKÇE ARTMAKTADIR BÜYÜMEK DEMEK HANTALLAŞMAK ŞİŞMANLAMAK YAVAŞLAMAK DEMEK DEĞİLDİR GELİŞİM HASTANESİ DOĞRU İNSANLARLA YOLUNA DEVAM ETMELİDİR AKSİ TAKTİRDE YALNIZCA DAHA BÜYÜK BİR MORG OLABİLİR.
  HASTANE İLE İLGİLİ KARAR VERİR İKEN MUTLAKA SİZE HİZMET VERECEK OLAN HEKİMİ ARAŞTIRINIZ BUNA HAKKINIZ VARDIR SAĞLIK SORUNUNUZ NE OLUR İSE OLSUN HİÇ BİR HEKİMİN RAHATSIZLIĞINIZA EZBERCİ ZİHNİYET İLE YAKLAŞIP BİLGİSİ YETEN KONUYU ANLAYAN DOKTOR TAKLİTİ YAPMAYA HAKKI YOKTUR.UNUTMAYINKİ YARIM DOKTOR CANDAN EDER
  YUKARIDA ÇOK SAMİMİ ŞEKİLDE HASTANESİNİ ANLATAN ACİL SERVİS SORUMLU HEKİMİ HASTANEDEKİ EZBERCİ SORUMSUZ HEKİMLİĞE MALESEF CİDDİ BİR ÖRNEKTİR HER ACİL HASTASINA SABİT AĞRI KESİCİ VERİP SORUNU SAKLAMAK VASAT BİLGİLER İLE GELİŞİGÜZEL KARAR VERMEK BULUNDUĞU POZİSYONA ETTİĞİ YEMİNE YAKIŞMAZ
  BU VE BENZER GAFLET İÇERİSİNDE 3-4 HEKİM DAHA VARDIR ACİL OLARAK GELİŞİM HASTANESİ HASTALARININ FİKRİNİ ALARAK BU İSİMLERİ TESPİT ETMELİ VE KURTULMALIDIR. İLÇEMİZDEKİ SAYILI HASTANELERDEN OLMASI SEBEBİ İLE GELİŞİM HASTANESİNİ BU KONUDA DESTEKLEYİP SORUN YAŞATAN HEKİMLERİN TESPİT EDİLMESİ VE DAHA İYİ HASTANELERE HEPBERABER KAVUŞMAMIZ ADINA İLÇEMİZDEKİ BÜTÜN HASTANELERDE YAŞANAN PROBLEMLERİ HEKİM HATALARINI SORUMSUZLUKLARINI PAYLAŞALIM Kİ HASTANELER HASTALARINA YALNICA MÜŞTERİ GÖZLÜĞÜ İLE BAKMAKTAN VAZGEÇSİN
  ZAMAN AYIRIP YAZIMI OKUDUĞUNUZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
  HASTANELERİMİZ HAKKINDA ORTAK BİR PLATFORMDA BÜTÜN TAKTİR VE TENKİTLERİMİZİ VE TECRÜBELERİMİZİ PAYLAŞALIM İSKENDERUNUMUZUN ÖZEL HASTANELER KONUSUNDA İVEDİ OLARAK BİLİNÇLENMEYE İHTİYACI VARDIR.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here